Kola Kilo Aldırırmı, Kola Şişmanlatırmı

Konusu 'Diyet-Fitness' forumundadır ve Pelin tarafından 5 Şubat 2008 başlatılmıştır.

1. Pelin Super Moderator

Kola Kilo Aldırırmı, Kola Şişmanlatırmı
    kola içmek kilo aldırırmı, kola zayıflatırmı
    Uzman doktorların araştırmaları sonuçlarında kolanın insan sağlığına hiçbir faydası olmadığı gibi, kilo alımını tetiklediği kanıtlanmış oldu. İçerisinde bulundurduğu asitlerle mide düşmanı olan kolanın içerdiği kimyasal maddeler ile de sağlığı tehdit ettiği gözlemlenmektedir. Hiçbir faydası olmayan kolayı genel olarak yaz aylarında serinlemek için yada kola bağımlısı diyebileceğimiz, insanlarımızın vazgeçilmez alışkanlıkları arasındadır.

Eğer, sağlığınızı düşünüyorsanız bir an önce koladan uzaklaşmalı daha yararlı sıvı içecekler tüketmelisiniz. Sıcak içecekler olarak yönetimi, yeşil çay, siyah çay, bitki çayları, ıhlamur, ada çayı vb gibi çayları önermektedir. Bu tip bitkisel çaylarla hem cildinizi hem de sağlığınızı koruyorsunuz.

İngiltere’nin Birminghram şehrinde yaşamakta bulunan Lisa Mckay yaklaşık olarak günde 19-20 kutu kola içtiğini dile getirdi. Kolaya aşırı bir şekilde bağımlı olduğunu dile getiren Lisa, uyku aralarında uykum kaçtığında kola içiyordum şeklinde açıklama yaptı. Ancak kolanın uzman doktorların kontrolüne gittikten sonra aşırı kilo aldırdığını kilolarından rahatsız olduğunu gerekli diyetisyenler ve doktorlara danışarak, kola alışkanlığından vazgeçti. Zaman, zaman uçak bileti alırken bir koltuğa sığamadığı için çeşitli ruhen psikolojik olarak etkilenen Lisa, kolayı bıraktıktan sonra düzenli spor ile birlikte 120 kilodan 65 kilogram’a kadar düştü. Kola içmeyi bıraktıktan sonra ellerinin titrediğini dile getiren Lisa Mckay, artık el titremelerim yok, ve formum tam istediğim gibi her şeyi giyebiliyorum. Bana özel beden numaraları aramıyorum diyerek, tüm kilo sorunu olanlara kola içmesini tavsiye etmediğini, daha yararlı içeceklerden faydalanabileceklerini söyledi.

2. Ayşe Melek Well-Known Member

tam bir kola bağımlısıydım ben yaklaşık 2 aydır kola içmiyorum

Sayfayı Paylaş