Kodak Easyshare C613

Konusu 'Fotoğrafçılık' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 21 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

1. BaRıŞ Well-Known Member

arkadaşlar fotoğraf makinesi almayı düşünüyorum Kodak Easyshare C613 önerdiler fiyat olarakta uygun geldi ama hiçbir özelliğini görüntü kalitesi felan bilmiyorum.kullanan veya bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok seviinirim

2. pult Well-Known Member

fatih38
    Bu makine dediğin gibi uygun fiyatlı bir makine,model olarak eski bir makinedir,ucuz olmasına rağmen fazla bir beklentin yoksa işini çok iyi bir şekilde görür,video performansı iyi olmayan bir makinedir onu belirteyim ama fotoğraf kalitesine sözüm yok,donanım olarak vasat olan makinenin yazılımı üst düzeyde buda donanımın ayıbını örtüyor,ayrıca makinenin yüksek zum kapasitesi çok iyi ve renk tonları çok başarılı.
    Mega pikselin hiç bir önemi yok 2 mp olsada 15 mp olsada bu durum çektiğin fotoğrafa yansımaz,mp'in önemi büyük çıktılar aldığın zaman ortaya çıkar afiş basmayacağımıza göre önemli değil yani,kaldıki 6.2 megapiksel olan c613 ile çok büyük ve kaliteli fotoğraflar basabilirsin.
    Tavsiyem fiyat performans olarak çok iyi,ve bu makine seni uzun zaman idare eder,almanı tavsiye ederim.

3. BaRıŞ Well-Known Member

benim için en önemli özellik fotoğraf çekerken kaydırmaması çünkü ben fotoğrafçı felan değilim başka başka özellik aramıyorum sadece görüntü kalitesi ve kaydırmaması bide pil durumu nasıl acaba

4. pult Well-Known Member

Kaydırma derken şunumu anladım acaba titretme'den dolayı fotoğrafın bulanık çıkması,dijital görüntü sabitleme özelliği var,bu sayede, fotoğraf makinesinin titremesi ve hedefin hareket etmesinden kaynaklanan bulanıklıklar engellenebiliyor,artı olarak 2 adet AA pil ile çalışıyor,üzerinde gelen piller düşük miliamper olosa bile 2 adet yüksek miliamperli AA pil alarak uzun pil ömrü elde etmiş olursun AA (yani şarjlı kalem pil dediğimiz) fiyatları çok uygundur,makinenin kullanımı çok kolay fazla bir menü ayarı falan yok,makinede manuel mod olmadığı için hep auto modda çekim yapacaksın bu durum zaten fotoğrafçılık bilgisi gerektiren bir şey değil.

Sayfayı Paylaş