Klima tavsiyesi

Konusu 'Klima' forumundadır ve pult tarafından 26 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

1. pult Well-Known Member

Arkadaşlar,bir klima almak istiyorum,evin tamamı 72 metrekare,benim fikrim şu girişe taktırmak ve tüm oda kapılarını açık tutarak genel bir serinlik elde etmek ne dersiniz.
    Forumdaki klimalarla ilgili bir iki başlık okudum,kararsızım ne alayım diye,bunada bir el atın.

Sevgiler...

2. ot-gu Genel Sorumlu

Emre fikrine katılmıyorum, onun yerine ençok kullandığınız odalardan 2 tanesine taktırmayı düşün gerçi evdeki oda yerleşimini bilmek lazım benimkisi genel bir düşünce.

evin krokisi genel olarak şekildeki gibiyse senin düşünce olabilir, ama tabi pencere yalıtımları iyi olmak şartıyla dışardan aşırı sıcak hava girişi olursa yetersiz kalabilir ;)

3. pult Well-Known Member

Hocam sanki bizim evi görmüşsün:D,yaklaşık aynı bu plandaki gibi,ama pencere çok evde yalıtımıda fena sayılmaz.

4. ot-gu Genel Sorumlu

demekki aynı düşünüyoruz :) benimde o krokidekine benzer bir evim olsaydı bende senin gibi girişe tek birtane taktırıp tüm evi sogutmayı düşünürdüm. ;) Ama duvar tipi split klima yerine tüm evi serinletmeyi düşündüğün için şöyle biraz daha kuvvetli salon tipi bir klima taktır derim, pencerelerde pimapen ve ısı yalıtımı güzelse çok düşük ayarlarda dahi evi serinletebilirsin az fazla açtığında da evi buzhaneye çevirebilirsin dikkat et :D

1 kişi bunu beğendi.
  5. pult Well-Known Member

Eyavallah hocam,ama ben split klima alacağım,maddiyat durumu,ayırdığım para split klımaya yetecek..

6. ot-gu Genel Sorumlu

Emre girişe 9000-12000 btu luk bir klima takmayı düşünmüyorsun değilmi onlar odayı anca soğuturlar ;)

Sayfayı Paylaş