Klavye Sorunu

Konusu 'Donanım' forumundadır ve CAN tarafından 28 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. CAN Well-Known Member

Selam arkadaşlar, klavyemin ışıkları yandığı halde tuşlar çalışmıyor.

2. EmRe Well-Known Member

Başka bir bilgisayarda sizin klavyenizi ya da başka bir klavyeyi sizin bilgisayarınızda denemelisiniz. Eğer klavyenizde sorun varsa; pahalı birşey değilse değiştirmeniz daha iyi olur. Eğer klavyeniz başka bilgisayarda çalışıyorsa buraya yazın, çözümünü bulmaya çalışalım.

3. CAN Well-Known Member

klavye başka pc'de çalışıyor

4. EmRe Well-Known Member

çalışmayan klavyenizle açılışta bios'a girmeyi deneyin sorun yazılımsal mı donanımsal mı anlayalım.

5. CAN Well-Known Member

daha önce denedim girmedi, yani açılıştada çalışmıyor açıldıktan sonrada çalışmıyor.

6. EmRe Well-Known Member

Anakartınız üzerindeki ps/2 soketinde bir sorun yoksa fazla takıp çıkarmakdan kaynaklı, anakartınızın tüm sürücülerini günccelleyin bios'uda güncelleyebilirsiniz. Bu işlem sonucunda da düzelmezse eğer anakartta donanımsal bir sorun vardır. Sadece klavye çalışmıyorsa büyütülecek birşey yok usb klavye takarsınız olur biter ;)

7. Misafir Guest

bilgisyrımın klvyesini değiştirmek istiyorum klvyemde bir tuş çlışmıyor, frk ettiğiniz gibi bsmıyorum o lnet tuş , işte bu nedenle klvye değiştirecem nck bu klvye nsıl çıkıyor bilgisyrdn yrdımcı olursnız sevinirim,, teşekkürler

8. BaRıŞ Well-Known Member

sanırım "a" harfiniz çalışmıyor. Klavyeyi değiştirmek çok basit tabi bilgisayarınız Masa üstü normal bir bilgisayarsa. Klavyenin kablosunu takip edin kasanın arka tarafında girdiği yeri göreceksiniz orayıda unutmayın yeni alacağınız klavyenin kablosunu oraya takarsınız.

Laptop kullanıyorsanız eğer temizleme gibi imkanınız varsa temizleyin kalvyenin arasına pislik birikmiş veya ufak birşey kaçmış olabilir. Gerekirse ters çevirip hafif bir şekilde sallamayı deneyin. Düzelmezse eğer servise gönderin. Garantisi dolmuşsada güvenebileceğiniz bir bilgisayarcıya yaptırmayı deneyin.

Sayfayı Paylaş