Kıskançlık ile ilgili sözler

Konusu 'Diğer Mesajlar' forumundadır ve Seçkin tarafından 27 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. Seçkin Well-Known Member

Kıskançlık Üzerine Duvar Yazıları ve Ünlü Düşünürlerin Sözleri Karışık

Allah kimseye sevdiği insanın paylaştığı bir şeyi beğenenleri tek tek kontrol edecek kadar kıskançlık duygusu vermesin.

Başkalarının iyi haline bakıp üzülme, senin haline de bakıp kıskanan çok kişi vardır. (Russy Rubutin)

Ben seni en çok güldüğünde seviyorum; Hani gözlerin biraz daha kayboluyor ya, kimseler göremiyor onları.

Ben sevdiğimi kıskanırım arkadaş. Hem fanilerden hem hurilerden.

Benim kıskandığım yerde, senin özgürlüğün biter. Nokta!

Biraz kıskançlık duyarsanız, yaşarken ölmemenin ne demek olduğunu anlarsınız. (Wil Oursler)

Herkesten kıskanacak kadar değil, herkesi kıskandıracak kadar sevsin.

İlerleme isteği, dehayı beslediği gibi, çekememezlik de yüreği zehirler. (Voltaire)

Kıskanan, elde edemez. (Şinasi)

Kıskançlık ruhun hastalığıdır. (John Dryden)

Kıskançlık, bir güvenin kumaşı yemesi gibi, insanı yer, bitirir. (Chraysostom)

Kıskançlık, duyguların en korkuncu olduğu kadar, en aldatıcısıdır da. (Will Oursler)

Kıskançlık, insanı alçaltan ve küçülten bir duygudur. (Tolstoy)

Kıskançlık, insanı, kötüleri değil, iyileri kötülemeye yöneltir. (F.R.Chaleubriand)

Kıskançlıkla alakası yok, benim olanın hayalini kuramazsınız!

Kıskançlıkla kuruntunun gözleri son derece keskindir. (Goethe)

Kıskanılmayan, imrenilecek bir fazileti olmayandır. (Aeshylus)

Ne olmuş yani gittiyse, demeyin bana. Yolları bile kıskanıyor insan!

Öyle bi belli etki beni sevdiğini, turkeyarena ben bile kıskanayım kendimi.

Pek az kişi vardır ki iyi talihli bir dostun başarılarını kıskançlık duymadan kutlayabilsin. (Aeshylus)

Senin olmayan birini kıskanmak o kadar berbat ki. Ne hesap sorabiliyorsun, ne de kızabiliyorsun.

Yanımda olmadığın halde kıskanıyorlar bizi! Birde yanımda olduğunu düşünsene, delirtiriz milleti!

Sayfayı Paylaş