Kısa Dostluk Sözleri En Güzel Dostluk Sözleri

Konusu 'En Güzel Sözler' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 27 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. GuNaHKaR Well-Known Member

Acıların bir kum tanesi kadar küçük, mutlulukların nisan yağmuru kadar bol olsun. Hayatta bir kere ağlarsan o da mutluluktan olsun dostum.

Acıların bölüşülmesi değil, sevinçlerin bölüşülmesidir dostluğu yaratan. Acında da mutluluğunda da hep yanındayım dostum.

Ana ve babanızı kader, arkadaşımızı kendimiz seçeriz. O yüzden arkadaşlarımız bizim en candan seçimlerimizdir.

Arkadaş uğrunda ölmek kolay, fakat uğrunda ölünecek arkadaşı bulmak zordur.

Arkadaş, hem iyi görünen, hem iyi olan insandır; iyi görünen ama iyi olmayan insan ise dost görünür, ama dost değildir.

Arkadaşını yalnızken ikaz et, başkalarının yanında öv. Kardeşimden ötesin can dostum.

Arkadaşınızın evinize sık sık gidin, çünkü kullanılmayan yolu çalılar bürür. Kapımızı hep açık tutarız biz dostlarımıza.

Arkadaşlık ağaca benzer, kurudu mu yeşermez artık. Kalbini kırma dostunun bir daha gönlünü alsan da kalpte leke hep kalır.

Arkadaşlık kuvvetli bir bağdır. Paraya ihtiyaç olunca başvurulmazsa ömür boyu sürer.
    Ben arkadaş gözü göremezsem bu gözlerim nemdir benim. Sesin duymazsam kalbim gamdır benim.

Bir insana tamamen güvendiğinizde iki sonuçtan birini elde edeceğiniz kesindir. Ya yaşam boyu dost, ya hayat boyu bir ders…

Birbirimizin küçük kusurlarını hoş görmezsek arkadaşlıktan bir şey anlayamayız.

Biri olmalı varlığını daima bildiğin kendini güvende hissttiğin. Biri olmalı üzülme üzülürüm diyen biri olmalı hayatınızda.

Dost düğünde halaya, ölümde tabuta omuz verendir. Biz dostumuzun her daim yanındayız, ayrılmayız.

Dost; göze sezdirmeden gözyaşı silendir.

Dostların sıkıntıda iken onları mutlu oldukları zamankinden daha çok ara.

Dostluk, mantar yemeği gibidir. Zehirli veya zehirsiz olup olmadığı ancak yendikten sonra belli olur.

Dostluk, toprak bir maşrapa gibidir, önemsiz bir nedenden birdenbire kırılır ve bir daha kullanılmaz.

Duygular vardır anlatılamayan, sevgiler vardır kalplere sığmayan, dostluklar vardır hiçbir şekilde yıkılmayan, bazı insanlar vardır asla unutulmayan

Eğer herkes arkadaş sandığı kimselerin bir de kendi arkasından söylemiş olduklarını duysaydı, dünyada arkadaşlık kalmazdı.

Ekmeğim aşım helal olsun yiyene, içene. Ama hakkım helal değil; dost gibi görünüp kuyumu eşene…

Elinde hava, ışık ve dost sevgisi kaldıysa üzüntü çekme. Çünki dostlar acıları da sevinçleri de paylaşırlar.

En iyi arkadaş, kendisinden başkasına, arkadaşlarını muhtaç etmeyendir. Sen benim en candan arkadaşımsın.

Gerçek arkadaşı olmamak, yalnızlığın en kötüsüdür. İyi ki varsın ve hep yanımdasın can dostum.

Gerçek arkadaşlık sıhhat gibidir, değeri, ancak o yok olduktan sonra anlaşılır.

Gerçek dost yanlış yaptığında seni uyaran, sonrasında ise koruyan kişidir. Yaptığın yanlışı herkese duyuran değil.

Gerçek dostlar yıldızlar gibidir karanlık çökünce ortaya çıkarlar…

Güller, laleler, bütün çiçekler solar. Çelik ve demir kırılır ama sağlam arkadaşlık ne solar ne de kırılır.

Gülmek senin tutkun olsun, eğer bir gün ağlarsan, o’da sevinçten olsun, bugünün dünden, yarın da bugünden güzel olsun. Canım arkadaşım!

Hakiki arkadaşlık sıhhatten farksızdır; kıymeti, ancak elden gittikten sonra anlaşılır.

Hayat; yaşamayı, mutluluk; gülümsemeyi, sevgi; hak etmeyi, vefa; hatırlamayı, dostluk; paylaşmayı bilen için vardır.

Hep zamana yenik düştük esiri olduk anlamsız koşuşturmaların. Ama bir kez adını yüreğimize kazıdığımız dostlarımızı hiçbir zaman unutmadık.

Hiç ellerin taşı bana değmez, ille bir arkadaşımın gülü yaralar beni. Kırma kalbimi ey dostum sen benim kardeşimsin.

İyi arkadaş, yanında yükses sesle konuşup düşünebileceğin insandır. Bana hep doğruları söyle çünki gerçek dostlar ayna gibidir.

İyi insanlarla arkadaş olunuz. Kötü kimseyle arkadaşlık etmektense, yalnız olmak evladır.

Kardeş, dost olmayabilir ama dost, her zaman kardeştir. Sen de benim biricik kardeşim ve can dostumsun.

Kaybetmeyi göze alamayacak kadar az arkadaşım var. Onlar milyonlarca yıldızlar arasında benim güneşim.

Kilometrelerce uzaklıklara gizlenmiş olsa da dostluğumuz aynı gökyüzünü paylaştığımız sürece dostuz.

Koca bir çölde kum tanesi olmak ya da okyanusta su damlası, ama en güzeli milyonlarca insan arasında senin arkadaşın olmak.

Kusursuz arkadaş aramak, dost edinmeyi istememek demektir. Ben seni olduğun gibi kabul ediyorum canım arkadaşım.

Neredesin, yanan alnımı müşfik avuçlarında dinlendirecek meçhul arkadaş.

O masum yüzünde acı ve hüzün hiç olmasın, gözlerinde mutluluğun en parlak yıldızı parlasın, arkadaş eli elini hiç bırakmasın ne olur.

Olgun bir adamı dost edinmek isterseniz eleştirin, basit bir kimseyi dost edinmek isterseniz övün.

Riya ile paranın padişahı değiliz biz. Parçalanmış gönül hırkalarını yamar giyeriz biz. Arkadaşlarla ağlar arkadaşlarla güleriz biz. Canım Arkadaşım!

Sıradan bir arkadaş, sizi asla ağlarken görmez. Gerçek arkadaşın omuzları, sizin gözyaşlarınızdan sırılsıklam olmuştur.

Tanrım, beni dostlarıma karşı koru, kendimi düşmanlarıma karşı korurum.

Üç çeşit dost vardır: 1.Gıda gibidir her gün onu ararsın; 2.İlaç gibidir, bazen ihtiyaç duyduğunda arasın; 3.Hastalık gibidir o seni bulur.

Ve bazen de; seninle konuşmak iyi geldi, diyebileceğin birisi olmalı.

Yaşam gülmeyi, sevgi hak etmeyi, vefa unutmamayı, dostluk sadık kalmayı bilenler içindir.

Yürek umutlara gebe olduğundan beri dostluklar ayrılıklara yenik düşmedi, yüreğimiz darağacındayken bile ölüme koşup dostumuzu sevmeyi bildik.

Zaman gelir yollarına kar yağar, turkeyarena etrafını hüzün bulutları sararsa, ne zaman bir dosta ihtiyaç duyarsan dost olabildiğim kadar buradayım.

Sayfayı Paylaş