Kilo Almak İstiyorum Ne Yapmalıyım

Konusu 'Diyet-Fitness' forumundadır ve Pelin tarafından 30 Nisan 2008 başlatılmıştır.

1. Pelin Super Moderator

kilo almak istiyorum ama alamıyorum, kilo almak isteyenler

- Kilo almak için bol proteinli besinler, yiyecekler tüketilmeli
    - Günlük düzenli olarak spor yapılmalı
    - Kilo almak için diyete başlamadan önce gerekli tahliller yapılmalı, sonuçlarına ve kilo alma diyetine başalayacak kişinin özelliklerine göre diyet listesi oluşturulmalıdır. Çünkü kilo alma için günlük kaç kalori enerji ihtiyacını belirlemek gerekiyor.
    - Kolay bir şekilde kilo alma yöntemide yatmadan önce 1-2 saat öncesinden yiyeceğiniz yemekler kiloya dönüşecektir. Ancak yediğiniz yemekler kalorisi yüksek, sindirim sistemini zorlamayacak yiyecekler tercih edilmeli.
    - Kilo alma için hazırlanacak diyet listesi, diyet programı kilo alama diyeti yapacak kişinin cinsiyeti, yaşı, bazal metabolizma hızı ve günlük yaptığı fiziksel aktiviteler değerlendirilerek hazırlanmalı.
    - Sporcular kilo aldırıcı, enerji arttırıcı karbonhidrat ürünleri bulundururlar. Bu kilo aldıran ürünlerde 100gram’da yaklaşık 350-400 kalori miktarı içermektedirler. Bu ürünleri 1 litre süte karıştırıp günde 1-2 defa kullanıldığında kolay bir şekilde kalori alınmış olur. Süte ekstra olarak 1-2 çay kaşığı bal veya süt tozu ilave edilebilir.

2. Dila Well-Known Member

benim ihtiyacım var ben bunun için hergün cips çikolata falan yiyorum

Sayfayı Paylaş