Kendime ait bir web site kurmam?

Konusu 'Yönetim Odası' forumundadır ve kajmer tarafından 13 Mart 2008 başlatılmıştır.

1. kajmer Well-Known Member

Arkadaşlar herkese merhabalar :İlk önce konuyu doğru yere açmadıysam herkesten özür dilerim .

Öncelikle kendime bir web site açmak istiyorum ( forum değil ) bu konuda hiçbir bilgim yok birkaç araştırma yaptım yalnız hep kopyala yapıştır ile siteden siteye dolaşan bilgiler mevcut ..

İlk önce en baştan neler almam neler yapmam gerektiğini bana anlatacak birisi çıkar ise çok memnun olurum ayrıca lütfen başka forum sitelerinde kopyala yapıştır yapmayalım çünkü orda söylenenleri bazılarının ne demek olduğunu bilmiyorum :)

Herkese teşekkürler yardımlarınızı bekliyorum

2. oguzturk Administrator Staff Member

1. domain yani alan adı almak turkeyarena.com gibi, yıllık 10-12 ytl arası
    2. hosting almak yani kuracağın sitenin 24 saat internete bağlı server larda barınacağı yer, kuracağın sitenin büyüklüğüne göre paylaşacagın bilgilere göre boyutu değişir ama normal bi site için 100-250 megabyte arası yeterlidir bence, fiyat için araştır yıllık 40-100 ytl arası olması lazım.
    3. site tasarımını yapmak ve ftp ye atıp sitenin adresini adres çubuğuna yazarak online hayatına başlamak (tasarım için çeşitli programlar mevcuttur örnek verecek olursak frontpage, dreamwaver....)
    ilk başlangıç için bunlar

3. kajmer Well-Known Member

bilgiler için teşekkürler programları indirip inceleyeceğim

Bu arada alan adı almak için hangi siteleri önerirsiniz ?

4. Mesaj duzeltilmistir.

Sayfayı Paylaş