Katılımsız windows xp yapmak istiyorum

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve refikilhan tarafından 24 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. refikilhan Member

Arkadaşlar windows xp ye katılımsız program eklemek istiyorum.
    Aslına bakarsanız bu konuda biraz yol aldım örneğin xp ye entegre edeceğim birçok programın addonlarını kendim yapabiliyorum,nlite kullanarak entegre edebiliyorum,ancak:
    İnternet explorer 8- Windows live messenger gibi bazı programları hala katılımsız yapamadım.
    Diyeceksinizki googlede ararsan hazırları çok var,evet haklısınız ama ben A dan Z ye hepsini kendim yapmak istiyorum(Sadece hobi olarak)
    Ayrıca bunların güncellemesindede bilmediğim şeyler var.
    Bu forumda bu konuyu bilen arkadaşlar acaba bana yardımcı olabilirmi ?
    Eğer böyle biri çıkarda usanmadan bana destek olursa ona sonsuza kadar minnettar kalacağım.
    Şimdiden teşekkür ediyorum.
    Saygılarımla...hmmmm2

2. GuNaHKaR Well-Known Member

3. refikilhan Member

İlgilendiğin için teşekkürler dostum,
    Aslına bakarsan ben senin verdiğin linkteki paylaşımını daha önce okudum ve bu nedenle üye oldum,işin türkcesi benim üye olmamdaki asıl neden o paylaşımın.
    Şimdi gelelim benim sorunuma,öncedende belirttiğim gibi ben senin paylaşımındaki anlatılanları tümüyle yapabiliyorum,hatta sonunda nero ile format CD sine dahi dönüştürebiliyorum.
    Benim en önemli sorunum güncelleme ve IE.8 -Vindows live messenger gibi 1-2 programın addonlarını yapmak,aslına bakarsan bu programların addon yapıyorum ama nedense yükleme sırasında arka planda çalışmıyor,fakat en önemli sorunum
    güncellemeyi yapamıyorum,Hpslip diye bir güncelleme programı var ama bu programla sağlıklı güncelleme yapabilmem için sanırım bir güncelleme listesi lazım bu liste nasıl hazırlanacak ve nasıl kullanılacak.
    Sonuç olarak sorunum bunlar yardımcı olabilirsen çok mutlu olacağım.
    Saygılarımla...

4. OrKuN Well-Known Member

bence bukadarı bile çok şey öğrendiğini gösterir xp hakkında daha çok şey öğrenmek için altyapı oluşturmuşun gerisini kurcalaya kurcalaya kendin öğrenebilirsin ve bizlerlede paylaşırsın. Ancak Asıl demek istediğim şey windows xp ömrünü doldurdu microsoft'un sp4 çıkarmadığındanda anlayabiliriz destek kesildi bence. 2-3 yıl içerisinde tamamen ortadan kalkacak bir sistem için daha fazla bişeyler öğrenerek zaman kaybetmemek gerekir. Onun yerine windows 7'nin inceliklerini öğrenmeye çaba harcamalısın.

Ayrıca IE8'i ben sevmiyorum, bilgisayarımda özellikle IE8 güncellemesi yapmıyorum. Farklı sayfalarda farklı kullanıcı ile forumlara girmeme engel oluyor IE8. Birinden çıkış yapıp diğer üyeyi girmem gerekiyor, oysa IE7'de bunu rahatlıkla yapabiliyorum.

5. refikilhan Member

Çok haklısın dostum,xp sanırım bitiyor IE 8 dende çok şikayet var vindows 7 ye ağırlık vermenin zamanı,ancak birini tam anlamıyla öğrenmeden diğerine geçmek istemiyorum.
    Ben zaten sadece hobi olarak bu konularla ilgiliyim,buradaki eksiklerimi bir gidereyim mutlaka onada sıra gelecek.
    Saygılarımla...

6. EmRe Well-Known Member

Xp'ne ie8'i ekleme zaten bırak sp3'lü ie7 olsun yeter, isteyen kendi günceller. Bu çok büyük bir eksik değil. Onun dışındaki güncellemeleri yapabilirsin tabi. Hatta oluşturduğun katılımsız xp'yi upload edip paylaşabilrsen bizlerde yararlanırız, tabi sorunsuz çalışmak kaydıyla.

7. refikilhan Member

Değerli dostum ilgilenmen beni ziyadesiyle memnun etti,tabiiki seve seve paylaşacağım ancak yukarıdada bildirdiğim gibi hiçbir şeyi yarım bırakmak istemiyorum.
    Addonlarını çalıştıramadığım programlar.IE8-Windows live messenger gibi 1-2 program,
    Düne kadar güncelleştirme sorunum vardı ama dün downloader ile tüm güncellemeleri indirebildim fakat güncellemelerin tamamını indirdiği için boyut çok yükseldi 642 MB nerdeyse oluşacak CD ye yakın.
    Şimdi bu konuda bilen bir dostun yardımı gerekli,boyutu düşürmek için,hangilerini çıkarabilirim.
    İnşallah bu gün bu sorunumuda çözerim.
    Saygılarımla...

8. EmRe Well-Known Member

boyutu düşürme, dvd'ye yazdır. Hazır tüm güncelleştirmeleri almışınki kurduktan sonra tekrar update'le uğraşılmasın işte.

Sayfayı Paylaş