Karşılıksız aşk nickleri, Süper karşılıksız aşk sözleri

Konusu 'Aşk Sözleri' forumundadır ve Seçkin tarafından 30 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. Seçkin Well-Known Member

Alfabetik Sıralı Platonik - Karşılıksız Aşk Sözleri ve Nickleri

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz, her şey olurda şu gönlüm bir tek aşık olamaz...

Aklıma gelişini seveyim. Nede güzel darma duman ediyorsun beni.

Aklımız en büyük servetimizdir. Ama yoksullukta ayıp değildir.

Anladım ki güzel olan anılarmış, güzel olan özlemekmiş, güzel olan beklemekmiş; o değil.

Aslında sen hiç olmadın ki. Sen hiç benim olmadın ki. Ve sen asla benim olamayacaksın ki.

Aşk bir çiçeğe benzer, en tazesi bile ölür.

Aşklarımız birbirine câiz değil miydi sevgili? Ben baştan sona aşk olmuşken, senin dilin aşka hep hayır dedi.

Ben her karesi siyaha boyanmış bir bilmeceyim! Çözmeye çalıştıkça içimde kaybolursun.

Ben ona yüreğimi verdim, o bana yalnızlığımı!

Ben sana uyandım, sen başkalarına uyanırken.

Ben senden sonra tanıştıklarımdan bir şekilde memnun oldum da; Seninle karşılaştığım da, 'Tanıştırayım eşim.' dediğin de bir türlü memnun olamadım işte.

Ben seni görmezden gelirim ama yüreğim selamı kesmiyor.

Ben seni sevmekten değil affetmekten vazgeçtim!

Beni sevememen diyorum güzelim, kusursuz bir cinayetti.

Beni sevmesen de vazgeçemiyorum senden çünkü vazgeçmek kolay olsaydı bu çığlık bu kadar iç acıtmazdı.

Benimki sevmek değil, aşk değil, görülmemiş kara sevda.

Bensiz mutluysan hep öyle kal!

Berbat bir şeydir, işe yaramayacağını bildiğin halde mücadele ederken umut etmek.

Bırak bütün hayallerim senin olsun.

Biliyorum, hiçbir zaman 'biz' olmayacağız. Sen başkasıyla, ben başka birisiyle olacağım. Kokumuzu bile bilemeyeceğiz hiçbir zaman.

Biliyorum, imkansız aşk bu ama hükmedemiyorum kendime. turkeyarena Çünkü, bu yürek seni çok sevdi.

Bir dakika bakar mısın. Giderken kalbimi bırakır misin lütfen ona çok ihtiyacım var! Ben o kalp ile tek seni sevdim sen yokken bile tek seni seveceğim sen başkasını sevsen bile!

Bir damla sevgi için sana yalvardım, duy sesimi gir gönlüme.

Bir gülüşün, bir bakışın ile kandırdın beni. Şimdi unutmamı isteme benden.

Bir şeyler hep eksikti; En çokta sen!

Birbirimizden habersiz, birbirimiz seviyorsak darılırım.

Bu dünyada 2 kusursuz insan vardır. Biri doğmamıştır diğeri ise ölmüştür.

Büyük aşklar O'nsuzdur... Ve de sonsuz...

Cehennemde soğuk bir köşe aramak gibi bir şeydi, mutlu olma ihtimalimiz.

Çaresiz kaldığınızda bilin ki çare sizsiniz.

Çiçekler bile üşür donuk bakışlarla.

Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar sana onuncu köyden sesleniyorum seni çok ama çok seviyorum.

Dur be yüreğim, dur! Yine saflığına kandın, yine sahte bir aşka aldandın, yine dumansız bir ateşte küllerinde eriyip yandın.

Duyguları açığa veren gözler olmasa kalp hislerin mezar taşı olurdu.

Duyuyorum sana dokunamamanın ezikliğini ve düşünüyorum aşık olmanın rezilliğini. İnan yanındayken çekiyorum en çok hasretini.

Dünyanın en ağır yükü; Aklı sende olmayanı, yüreğinde taşımaktır.

Dünyanın en büyük yüküdür, aklı sende olmayanı ısrarla yüreğinde taşımak.

Düşmanımın nefreti dostumun sevgisinden daha gerçektir.

Düşmanlarınızı sevin. Çünkü kusurlarınızı size açıkça söyleyenler bir tek onlardır.

Eğer yaptığın işi düşmanın alkışlıyorsa yanlış yapıyorsun demektir.

Eller bana kalpsizsin diyorlar, doğru çünkü kalbimin sende olduğunu bilmiyorlar.

En ağır işçi benim gün 24 saat seni düşünüyorum.

En kötüsü de karşılıksız sevmene rağmen giderek bağlanıyor olman.

Eskiden her saniye konuştuğun biriyle şimdi iki yabancı olmak çok zor.

Falcı yine yalanlarınla avuttun beni. Her seferin de sana aldanıyorum!

Garibim! Ne bir güzel var avutacak gönlümü bu şehirde nede bir tanıdık çehre bir tren sesi duymaya göreyim iki gözüm iki çeşme!

Geç ve acı oldu ama sen de öğrendin ki aşkın giriş cümlesi iyi olan kaybetsindir.

Gözlerin gözlerimde, ellerin ellerimde, kalbin içimde ve ruhun bedenimde olduğu sürece seni sonsuza kadar seveceğim.

Gözlerini böyle silkelersen üzerime, benim üstüm başım sen olur. Yapma!

Gücüme gidiyor be usta; Adam gibi sevipte kaybetmek!

Hani bizim için ölsün de demedik. Az bir şey sevsin, üstünü biz tamamlardık.

Hani derler ya, meyve vermese de koca çınarın gölgesi yeter, sen bana dönüp bakmasan da varlığın bana sevgili.

Hayat böyle bir şeydi işte, kimileri yokken bile var gibiydi, kimileri elimizi tutarken bile bizimle değildi.

Hayatı seviyorum ama sevgim karşılıksız.

Hayatımda birini çok sevmiştim, şans işte, o da bir başkasını sevmiş...

Hayatımızdan çıkan insanların, rüyalarımıza bile girmesi yasaklansa...

Hep kazanan sen oldun, bile bile kaybettim. Nasıl kıyardım sana, canımdan da öteydin. Sana yalan gelse de ölesiye sevildin.

Her büyük aşk, en sonunda görkemli bir cenaze törenini hak eder.

Her elimi uzattığımda boşluktu tuttuğum... Her dokunmak isteyişimde hiçbir şeydi bulduğum.

Her insanın düşlerinde saklı, gizli kalmış unutulmaya ve hatta yakılmaya mahkum bir sevdiği vardır.

Her 'seni seviyorum' deyişine inanıyorum. Elimde değil, yalan söylerken çok tatlısın.

Herkese yol verirken sana değer verdik, sıkıntı orada.

İnsan çok sevilmenin vermiş olduğu şımarıklık ve rahatlıkla bencilleşip, karşısındaki insanın fedakarlık ve inceliklerini görmezden gelebiliyormuş.

İnsan hayatı soruyla başlar soruyla biter adını ne koydunuz ilk soru merhumu nasıl bilirdiniz son soru.

İnsanlar için yalnız 3 olay vardır. Doğmak, yaşamak, ölmek! Doğduğunun farkında değildir. Ölüm korkusuyla ızdırap çeker ve yaşamayı unutur.

Kabul et; sen onsuz yapamıyorsun, ama o sensiz yapabiliyor.

Kafam güzelken beni hep seviyorsun be zalim!

Kalbim 24 saat hizmetinize açıktır.

Kalbin adetidir, gelmeyeceğini bile bile bekler. Sevmeyeceği halde bile bile özler.

Karşılıksız aşk bir güzelin gözlerinde dumansız yanmakmış.

Karşılıksız aşk değildir o, karşılıksız hayaldir; aşk olsa karşılıksız olmazdı.

Karşılıksız seven birinin yürek ağırlığı kaç tondur, bilen var mı?

Karşılıksız sevmek, damla damla ölmektir.

Keşke şimdi yanımda olsaydın dedirteceğine, iyi ki şimdi yanımdasın dedirtseydin keşke!

Kızım olursa senin adını koyacağım. İsmini söylediğimde o koşsun kollarıma.

Kimseyi zorla sevdiremezsin. Sevmiyorsa ve görmüyorsa içindeki ateşi, tek bir şey söyleyebilirsin. 'Sen bilirsin'.

Küçükken çikolata için ağlıyordum şimdi ise senin için.

2. Seçkin Well-Known Member

Madem dikenime katlanmak zor geliyordu, o zaman yapraklarımı neden okşadın?

Mesela ben, hiç aşık olmamış insan kadar şanslı olmak isterdim.

Nasıl doldurduysan hayatımı varlığınla, bende yazmak isterim adımı defalarca dudaklarımla dudaklarına.

Ne güzel demiş şair; geleydin bir çay içimi; sen 'çay' dökerdin, bende 'içimi'.

Ne kadar zalim olursan ol, bu kalp senin için atacak. İster nefret et, ister sil beni hayatından.

Ne kalbim kaldı kırılmadık, ne aklım kaldı çalınmadık. Ne anlayabiliyorum, ne de hissedebiliyorum. Çünkü anlamak beynin, hissetmek kalbin işidir.

Ne kurulacak bir hayal bıraktın güzelim bana nede yaşanacak bir hayat.

Ne yani, biz şimdi seninle farklı aile fotoğraflarının içinde mi olacağız?

Ne zaman Seni görsem kalbim yerinden oynuyor gözlerine baksam o an hayat donuyor ama bir sen görmüyorsun karşında eriyorum.

O benim hayallerimin içine etti ama, ben onun mutluluğuna kıyamadım!

O benim her şeyimdi, bense onun hiçbir şeyi...

Of offf. Seviyorum Sevmiyor gibiyim. Seveceğim ama sevemiyorum. Sevsem sevilmiyorum. Sevilsem sevemiyorum. Ne yapacağım len ben!

Önce gerçektir; kanlı canlı. Sonra resimdir; renkli menkli. En son siluettir; belli belirsiz.

Öperek uyandırdım bu sabah ayrılığı. Fırından yeni çıkan bekleyişler satın aldım. Kırmızı mavi köşeli yalnızlığımı serdim masaya. Manzaraysa ayrılığa sıfır! İşte her şey hazır.. Acılarımla iki lafın belini kırdık. Yokluğunda bir kuş sütü eksik. Yalnızlığım ve ben; seni çok bekledik.

Öpmeye doyamadığım ellerin, şimdi ellerin.

Paramparçayım bu gece, her parçam sen.

Resimlerinle konuşuyorum duymayacağını bile bile üstelik seviyorum sevmeyeceğini bile bile.

Rüyamda seni gördüğümden beri uykum var...

Sadece seni seviyorum demek geçer içinden, ama elinden gelen tek şey mutluluk dilemektir.

Sana ben haram mıydım ki helaline gittin...

Sana, bensiz de mutlu olacağını anlatanlar. Benim sana yandığımın kaçta kaçı kadar sana yandılar?

Sen aşık olduğun için göz yumarsın, yaptıklarına katlanırsın, o kendini vazgeçilmez zanneder.

Sen Aşkımdan Bir Habersiz Yaşıyorsun Seni izliyorum Kalbim ellerimde Seni bekliyorum biliyor musun?

Sen benim Kalbimin iLk ve tek taraflı Aşkısın Kalbim Seni Seçti.

Sen bir şeyler anlatıyorsun, ben iç sesimle lafını kesip sesinden öpüyorum, sen bilmiyorsun.

Sen gözlerimde bir umut, sen yüreğimde bir sevinç ama karşılıksız aşk yaşarken ölmekmiş gülüm.

Sen hiç sevdin mi asla senin olmayacak birini...

Sen onun için ölürken, o hiç değmeyecek birine senin hak ettiğin ilgiyi gösterir ya... İşte gerçek hayal kırıklığı budur...

Sen Varken senden Habersiz Seviyorum Seni Ya Sen Yokken Nasıl Seveceğim Seni

Sen yaşlı gözlerle onu düşünürsün ama o gülen gözlerle başkasına bakar...

Seni bir ömür beklemek sorun değil de, hiç benim olmayacağını bilmek koyuyor işte.

Seni hayal ediyorum geceleri Masamın Soğuk kenarında zaten hep hayal ediyorum seni olsan da olmuyor istemiyorsun beni.

Seni her özlediğimde kalbime bir yıldız çiziyorum. Seni ne kadar mı özledim? Artık kalbimde bir gökyüzüm var. Çünkü seni seviyorum.

Seni özlüyorum. Ama bensiz daha mutluysan, kavuşmak istemem.

Seni sevmek sanki ibadet bana ne kadar çok sevsem de şansım yok senden yana!

Seni, benim kadar çok seveni bul; Söz, nikah şahidini de ben bulacağım.

Senin hiç yumruğunu sıkarak, birilerini taa kalbinde hissederek, dinlediğin şarkıların oldu mu?

Senin zamanın yoktu, turkeyarena ben zamandan çalıp sevdim seni.

Sensizliğin ızdırabını yaşatıyorsun yeniden, yarınlarımın olmadığı bir hayat bıraktın bana.

Sevdiğim insanlara kızabilirdim. Eğer sevmek bana mahzun durmayı öğretmeseydi.

Sevdiğin başkasını güldürüyorsa, baştan kaybetmişsin zaten.

Sevdim seni bir kere başkasını sevemem deli diyorlar bana desinler değişemem.

Sevmek yürek işidir, kaldı mı kalıyor işte. Bazen yürekte, bazen ise yüreksizde.

Sevmemiştim kimseyi seni sevdiğim kadar çekmemiştim kimseden senden çektiğim kadar.

Söylesene sevgili, ne zaman seveceksin beni? Üstümde beyaz çarşaf, bedenim soğuk olduğu zaman mı?

Şarkı bilmeyiz biz azizim, o yüzden sırada ki 'dua' sevipte kavuşamayanlara gelsin.

Talihim olmadı sevdadan yana!

Toz pembe hayallerimiz vardı pembesi gitti tozu kaldı.

Tuhaf olanı da ne biliyor musun? Bu kadar canımı yakmana rağmen hiçbir zaman yanlış insan olduğunu düşünmedim. Öyle.

Umarım birini çok seversin, o da sadece canı sıkıldığında konuşur seninle.

Uzaktan da olsa seni sevmek en güzel duygu olsa gerek. Rüyalarda sevgilimsin, sen benimsin.

Uzun uzun cümlelerle aklımı karıştırma, öyle bir mesaj at ki, ekrana baka baka aptal aptal güleyim.

Üzüntülerin kumsaldaki ayak izleri kadar hafif sevinçlerin okyanuslar kadar derin olsun

Varsa, bir süslü yalanına yine aldanırım.

Ya ben sevmeyi beceremedim, ya sen sevgiden anlamadın hepsi bu.

Ya olduğun gibi görün ya da gözüme görünme!

Yalnızlık tüm varlığı ile sardı da beni, bir sen sarmadın!

Yanında olup yüreğinde olmamaktansa, yüreğinde olup yanında olmamayı tercih ederim.

Yanından geçer ve hiçbir şey söylemezsin. Yalnızca kokusunu duymak için derin nefesler alırsın.

Yanlış kişiye aşık olmak; kaderin en büyük oyunudur.

Yar olsaydı kalırdı, yaraydı geçti.

Yazmak istediğim o kadar çok şey var ki, ama yazsam ne fark eder? Özledim desem dönmez, birine derdimi anlatsam önemsemez.

Yıllardır sevgimin öyle çok muhafızı ve düşmanı oldu ki inan ban seninle onları aştı. Ve inan ki seni seviyor olmak bile büyük nimet benim için.

Zor olsa gerek, seni her defasında hayal kırıklığına uğratan birini anlamaya çalışmaya kendini mecbur bırakmak.

Sayfayı Paylaş