Kardeşlikle İlgili Kısa Sözler

Konusu 'İle İlgili Sözler' forumundadır ve hakan788 tarafından 24 Eylül 2015 başlatılmıştır.

1. hakan788 Well-Known Member

Birlik ve beraberlikte kuvvet, ayrılıkta, sıkıntı ve felaket vardır.

II. Abdülhamid

Hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için.

Alexandre Dumas

İnsanlar; sosyal bünyede bir bina meydana getirmek için birbirleriyle kenetlenen, birbirine destek olan, yapı taşları gibi olmalıdırlar.

Alexis Carrel

Ya el ele, ya ölüme.

Bertrand Russell

Birlik içinde eriyen, her işte muvaffak olur.

Çin Atasözü

Tek elle, alkışlanmaz.

Çin Atasözü

Kötüler birleştiği zaman iyiler de bir araya gelmelidirler, yoksa teker teker giderler.

Edmund Burke

Yaprağa soruyoruz; kendi kendince tamam mısın, yaprak cevap veriyor; hayır benim hayatım dallardadır, dala soruyoruz ve dal diyor ki, hayır benim hayatım köktekidir. Köke soruyoruz, cevap veriyor; benim hayatım gövdede, dallarda ve yapraklardadır, dallardaki yaprakları koparırsanız ben ölürüm.

H. Emerson Fosdick

Bir araya gelmek başlangıçtır, bir arada durabilmek ilerlemedir, birlikte çalışmak başarıdır.

Henry Ford

Yalnızca kendimiz için yaşamamız olanaksızdır, binlerce doku bizi tüm insanlara bağlar.

Herman Melville

İman etmedikçe cennete giremezsin^, birbirinizi sevmedikçe de iman etmiş olamazsınız.

Hz. Muhammed (sav.)

Sel, vücutlarına kıymet verilmeyen danlalaıdan hasıl olan, dehşetli bir kuvvettir.

İ. Hakkı Bıçakçızade

Eller çoğalınca, işler hafifler.

İngiliz Atasözü

Cemaat, insan vücutlarının topluluğu değil, ruhların birlik içinde toplanmasıdır.

Jean J. Rousseau

Biz hepimiz tek kanatlı melekleriz, ancak birbirimize sarılırsak uçabiliriz.

Luciano de Crescenzo

Gücümüzü hırlaşmak için değil, birleşmek için harcamalıyız.

Malcolm X

Birlikte kardeş gibi yaşamayı öğrenmeliyiz, yoksa birlikte aptal gibi öleceğiz.

Martin Luther King

Sen ben desin efrad, aradan birliği kaldır,

Milletler için işte kıyamet o zamandır.

Mehmet Akif Ersoy

Girmeden tefrika bir millete düşman giremez,

Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez.

Mehmet Akif Ersoy

Hepimiz dünya denen geminin yolcularıyız ve onun karaya vurup parçalanmasına izin vermemeliyiz, çünkü ikinci bir Nuh'un gemisi olmayacaktır.

Mihail Gorbaçov

Harekette birlik olmazsa, fikirdeki birlik faydasızdır.

Muhammed İkbal

Yaşamak sanat, birlikte yaşamak büyük sanattır.

Muhammed Said

Büyük işler, önemli atılımlar; ancak birlikte çalışma ile elde edebiliriz.

Mustafa Kemal Atatürk

Kendimiz için değil, bağlı olduğunuz ulus için el birliği ile çalışınız, çalışmaların en yükseği budur.

Mustafa Kemal Atatürk

Birbirlerinden yeterince uzak dururken zararsız olan atomların, yeterince sıkıştırıldıklarında nötron başıboş parçacıkların başlattığı zincir etkilenmeler sonucu, korkunç patlamalara yol açtığını bilmeyen kimse kalmadı.

Robert C. Wood

İnsan, kendiyle birlik oldu mu başkalarıyla da olur demektir.

Van Goethe Van Goethe

Bir şey her şey için, her şey bir şey için vardır.

Van Goethe Van Goethe

İnandıklarında sağlam; ama kendisi gibi düşünmeyenlere kötü gözle bakmamak, kimseye tepeden bakmaksızın hayırsever olmak, aşırı duygusallığa kapılmaksızın, insanları sevmek, güçlü; ama alçakgönüllü, aklın yönetimindeki hisler; işte kardeşlik bu...

Charles Evans Hughes

Kendini kardeşinle iyi geçinmeye hazırla, o kestiği zaman sen bağla, o yüzünü çevirince sen lütuf ve yakınlık et.

Hz. Ali (r.a.)

Senin gerçek kardeşin, daima yanında bulunan ve sana faydalı olmak için zarara katlanan, zamanın felaket ve musibetleri ile karşılaştığın zaman ne pahasına olursa olsun yardımına koşandır.

Hz. Ali (r.a.)

Kardeşinin ihtiyacını karşılayan kişinin, isteğini de Allah yerine getirir.

Hz. Muhammed (sav.)

Üç şey kardeşlik sevgisini safileştirir: Selam vermek, mecliste yer vermek, sevdiği isim ile onu çağırmak.

Hz. Ömer (r.a.)

Üç şey, üç şeysiz bilinmez: İlim öfke anında, şecaat harp meydanında, kardeşlik ise ihtiyaç anında bilinir.

İmam-ı Gazali

Kuşlar gibi uçmasını, balıklar gibi yüzmesini öğrendik; ancak bu arada çok basit bir sanatı unuttuk, kardeş olarak yaşamayı...

Martin Luther King

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür, bir orman gibi kardeşçesine.

Nazım Hikmet

Sayfayı Paylaş