Kaportacılıktan geldi 17 ülkeye otobüs satıyor

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 15 Aralık 2008 başlatılmıştır.

1. OrKuN Well-Known Member

Kaportacılıktan geldi 17 ülkeye otobüs satıyor
    Kazalı araçların kaporta işlerini yaparak 1967'de sektöre adım atan Bursalı Güleryüz Cobra, 1999'da imalatına başladığı otobüsleri bugün 17 ülkeye ihraç etmeye başladı.

Güleryüz AŞ Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Keskin, ürettikleri Cobra marka otobüslerin gerek yerli gerekse yurtdışı pazarlarda yoğun ilgi gördüğünü belirterek kalite ve fiyatlarıyla uluslararası markalarla rekabet etmeye başladıklarını söyledi. Bursa'nın bir karoseri üretim kenti olduğunu vurgulayan Keskin şöyle devam etti: "Bursa, tam bir karoseri üretim kenti. 2008'de 280otobüs ürettik, bunun yüzde 30'unu ihraç ettik. İhracat yaptığımız ülkeler arasında AB'nin payı büyük. Geçen günlerde yeni Yalova Yolu'nda 35 bini kapalı, 35 bin metrekare açık olmak üzere yeni tesisimize taşındık. Oluşturduğumuz yeni bant sayesinde kapasiteyi de yükselterek, 300 çalışanımızla yeni üretimlerimize devam edeceğiz." Türkiye'de 25 noktada servisleri olduğuna değinen Keskin, "Araçlarımızın 2 yıl garantisi var. Ekonomik krizlere rağmen yolumuza devam ediyoruz. İstanbul, Adana, Alanya, Antalya başta olmak üzere şehir içi taşımacılık yapan kişi ve kooperatiflere satışlarımız hızla yükseliyor. Romanya, Yugoslavya, Bulgaristan, Macaristan ve İtalya için şehir içi otobüsleri ihracatı yapıyoruz. Cobra modelleri gelişmeyi sürdürecek" dedi.
    15.12.2008, Pazartesi

Sayfayı Paylaş