Kaplumbağlar kask sayesinde uzun yaşar

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 20 Şubat 2009 başlatılmıştır.

1. OrKuN Well-Known Member

TÜRKİYE’de motosiklet,
    mobilet ve bisikletin en yaygın kullanıldığı illerden Osmaniye’de, Emniyet Müdürlüğü kask takılmasını özendirmek amacıyla Art Grup’un desteğiyle kampanya başlattı.

Kampanya afişlerinde, Dünya Motosiklet Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, "14 yaşımda Türkiye şampiyonu, 19 yaşımda Yamaha R6 Shell Cup şampiyonu, 24 yaşımda Supersport Dünya şampiyonu oldum. Ve daha birçok yarıştan dereceyle ayrıldım. Ama başıma gelen en güzel şey, kaskım oldu. Çünkü onun sayesinde yaşıyorum" diyor. Kampanya da ayrıca kaplumbağa kabuğuyla kaplanan bir kaskın üstünde, "Kaplumbağaların ömrü neden uzun olur?" sorusu, altında ise "Kask takın hayatınızı tehlikeye atmayın" sloganı yer alıyor. Osmaniye Emniyet Müdürü Halil Yılmaz, kask takmayı, ceza yazarak değil de özendirerek yaygınlaştırmak için bu kampanyayı başlattıklarını söyledi. Yılmaz, "Amacımız 2009’un sonunda Osmaniye’de tüm motosiklet sürücüleri ve arkada oturanların kask takmasını sağlamak."dedi.
    Mustafa KÜÇÜK
    18.02.2009, Çarşamba

Sayfayı Paylaş