Kapak güzel sözler

Konusu 'Karışık Sözler' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 29 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. GuNaHKaR Well-Known Member

Aşağıda olan, düşmekten korkmaz.

* Ben asla ağlamam deyip her gece yatağa yattığında aklına o gelip gözünden iki damla yaş süzülüyorsa eğer utançla işte o zaman aşıksın demektir..

* Bir kalbin içinde ne taşındığını asla bilemezsin. Kırmadan önce iyi düşün. Belki de içindeki sensin. William Butler

* Bir mutluluk kapısı kapandığında diğeri açılır. Ancak biz kapanan kapıya o kadar uzun bakarız ki, bizim için açılmış bulunan yeni kapıyı görmeyiz. Helen Keller

* Bir sürü dostunun içinde elbet düşmanların olacak ama unutma ki, onca düşmanın içinde belki seni dostun vuracak. Maksim Gorki

* Bu güzel aşkımıza nokta koyma, sana kucak dolusu virgül getirdim

* Bütün renkler aynı hızda kirleniyordu. Birinciliği beyaza verdiler. Özdemir Asaf

* Çıktığın kapıyı hızla kapatma çünkü geri dönersin

* Duydum ki kapıma gelmiş, tokmak olmadığı için kapıya vurmadan geri dönmüşsün. Bilmez misin, kalp kapısının tokmağa ihtiyacı yoktur; o ancak içeriden açılır…. Mevlana

* Dünyanın en yoksul insanı, paradan başka hiçbir şeyi olmayandır.

* Eden kendisine eder, yapan bulur ve çeker. Unutma kazanmak koca bir ömür ister. Kaybetmeye ise anlık gaflet yeter. Mevlana

* Erkeklerde yalan çok sevmeye gelince yürek yok

* Fırtınalar insanın denizi sevmesine engel olamaz.

* Geç farkına varıyor insan taşın sert oldugunu kimi zaman...

* Giden dönmeyecekse; kalanların değerini bileceksin. Ölenle ölünmüyorsa eğer; kalanlarla yaşamaya devam edecesin. Dostoyevski

* Hani gözler vardır sözleri anlatır, hani sözler vardır gözleri anlatır, bir de aşk vardır seni anlatır….

* Hiçbir şeye gülmeyenle, her şeye gülenden sakının.

* İki nokta bir virgül hayatta hep gül

* İnsan mı paraya bağlı, para mı insana bağlı? Bu, insana bağlı... Özdemir Asaf

* İnsanın büyüdükçe mi artıyor dertleri? Yoksa insan büyüdükçe mi anlıyor gerçekleri? Özdemir Asaf

* İnsanlar çok değişti; dikkat etmek lazım. Biriyle el sıkıştıktan sonra, beşi de yerinde mi diye parmaklarını saymak zorundasın. Tolstoy

* İnsanlar, dünyada çabuk yükselen şeylere değer verirler ama hiçbir şey toz ve tüy kadar çabuk yükselmez. Horace Mann

* İyi kanunlar, vicdanların yazılmış şekilleridir.

* Kral da, dilenci de aynı iştahla acıkırlar. Montaigne

* Ne kadar yaşadığımız değil, nasıl yaşadığımız önemlidir.

* Olgun insan guzel soz soyleyen değil,soylediğini yapan ve yapabileceğini söyleyendir

* Sakın sevme arkadas yaşayamazsın, öyle ağırki sevgi taşıyamasın

* Sen değil sevgime nefretime bile layık değilsin...

* Seni asil insanların basit sevgileriyle değil, basit insanların asil sevgileriyle sevdim.

* Seni sevecek kadar yaşasaydım ölümsüz olurdum..

* Sevgi her zaman karşılık görür, ki de.

* Sevmek; güzel birinde aşkı aramak değil, bir başkasında kendini bulmaktır…. Dostoyevski

* Tek bir soru bin cevap dan daha güçlü olabilir.

* Unutma, bir kalbi kırdıktan sonra özür dilemek fayda sağlamaz. Bil ki, telafisi olmayan şeylerin izahı gereksizdir. Victor Hugo

* Uzaklık deyip de dert ettiğin nedir ki sevgili, biz Yaradan’ı görmeden sevmedik mi? Mevlana

* Ya olduğun gibi görün, yada göründüğün gibi ol.

* Ya ümitsizsiniz. Ya da ümit sizsiniz. Ya çaresizsiniz. Ya da çare sizsiniz. Behçet Necatigil

* Yanşladığında çocuklarından bekleyeceğin şey, senin babana yaptığındır.

* Yaşamak direnmektir. Sevmek güvenmektir. Şunu unutma, insan çoğu zaman dünyanın hâkimi, bazen de küçük bir kalbin esiridir. Mevlana

* Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır. Zaman insanları değil armutları olgunlaştırır. Peyami Safa

Sayfayı Paylaş