Kaleci Misin?

Konusu 'Sohbet' forumundadır ve By_AS! tarafından 2 Haziran 2008 başlatılmıştır.

1. By_AS! Well-Known Member

Genelde sirtinda tasidigi “ 1 “ numara, sanki, takiminin yedigi her golde ”Bir numarali suçlu” olusunun kötü kaderi midir?
    Bilinmez!
    Ancak gerçek su dur ki, ilk ödüllendirilen asla “O” olmaz ama,suçu olmasa dahi fatura nedense hep “ONA” kesilir !...
    “O” daima yapa yalnizdir...
    Hatta oyunu bile hep uzaktan izler...
    Hedef mahallinden ayrilmaksizin, üç diregin altinda adeta idamini bekler gibidir !.
    Ilginçtir;eskilerde tipki kara bahti gibi siyahlara bürünmek zorundaydi!...
    Gol, futbolun meyvesi, coskusu oldugu halde,”Onun” gol atma sansi pek yoktur.
    Aksine “Onun” asil varolus nedeni ise golü önlemektir!...
    Yani bir bakima, golcü mutluluk yaratirken “O” oyun bozucudur!...
    Futbol ayakla oynandigi halde, “Onun” asil elleri becerikli olmalidir!..
    Takim arkadaslari bir yada birkaç kez affedilmeyecek hata yapabilir!..
    Ama güzel bir pas, zarif bir çalim, isabetli bir sut ve en önemlisi attigi bir golle kendilerini affettirebilirler!...
    Ancak “Onun” böyle bir olanagi yoktur.
    Maç kazanilmis olsa bile, seyirci, yedigi gol yüzünden “Onu” yine de affetmez!...
    Kendisi degil arkadaslarindan birisi, ceza alani içinde malum “dokuz kusurlu hareketten” birisini yaptiginda dahi, ceza yine “Ona” verilir!...
    Kalesinde yapa yalniz, karsisindaki celladiyla bas basa kalir!..
    Tek bir hatasiyla maçi mahvedebilir, koca sampiyonluk kaybedilir!..
    Seyirci tüm geçmis basarilarini unutup “Onu” günah keçisi yapiverir!..
    Iste...
    ”Onun” adi “KALECIDIR” ve kara talihi, futbol ömrünün sonuna kadar da “Onu” terk etmeyecektir!...

BEN VE BENİM GİBİ NİCE KALECİ ARKADAŞLARIMIN KALDIĞI ZOR DURUMUN KISA BİR GÖSTERGESİDİR... By_AS!

2. oguzturk Administrator Staff Member

sanırım sende kalecesin;)

3. By_AS! Well-Known Member

evt ve de daha yeni kurtuldum sakatlıktan, son maçta kolumda tabi bilekte de şişmeler felan oldu ama şimdi iyiyim ve de yeni sezona güç depoluyorum:Dtpx

4. ot-gu Genel Sorumlu

geçmiş olsun kalecelik zor meslek, yol yakınken santrafor ol derim;)

5. By_AS! Well-Known Member

yok seviyorum bu işi, çocukluktan attılar beni sokakta 2 taş arasına şimdi 3 direk içinden çıkamıyorum:D
    bişi değil her gelen beni soruyor kaleci yok maça gel diye, tabi bünye kaldırmıyorhahaha
    santraforda oynuyorum arada ama kaleciyken daha rahat geliyor futbol bana, ellerimi kullanabiliyorum 6 pas içinde ama santrafor oynadığımda kaleci tepeme çıkabiliyor:D benim üstüme çıkacaklarına ben agresif GOALKEPEER'lığıma devam etmeyi tercih ediyorum...tpx
    belki bakarsın GALATASARAY'ın kalesine geçerim:Dhahaha

6. ot-gu Genel Sorumlu

işallah insan sevdiği mesleği yaparsa başarı şansı % 70-90 oranında artıyor, benimkisi sadece bi latifeden ibaretti ;)

7. By_AS! Well-Known Member

eyvallah ama sanırım bunu meslek olarak yapmayacağım...
    futbolcu olmak istemiyorum:)
    daha teorik mesleklere atılmak istiyorum, kalecilik hobi olarak kalacak:)

8. ot-gu Genel Sorumlu

bu devirde topçuluk gibi meslek varmı, hem oynuyorsun hem milyondolarları kapıyorsun hemde şöhret kapısı açılıyor, varsa elinde imkan değerlendireceksin

9. By_AS! Well-Known Member

haklısın da işte, ek yönden bakılmıyor, hayat şartları el vermiyor maalesef:)
    yoksa futbolcuların hayatı kıskanılacak kadar güzel...tpx

Sayfayı Paylaş