Kadango-Copadichromis Borleyi, Malawi Cichlid Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 20 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Malawi Cichlid/Haplochromis Türler
    Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...

Ortak İsim: Kadango
    Bilimsel Adı: Copadichromis Borleyi
    Dağıtım: Afrika/Malawi
    Beslenme: Etobur
    Mizaç: Barışçıl
    PH: 8.0-8.5
    Sıcaklık: 24C - 28C
    Su Sertliği: Sert
    En Az Akvaryum Hacmi: 200 lt
    Maksimum Boy: 14 cm
    Cinsiyet: Erkeklerin baş ve yüzgeçleri mavi gövdeleri ise kırmızıdır.Dişilerde gövde gri ağırlıklı bir renktedir ve yüzgeçler sarıdır.
    Bakım: Bakımı kolaydır.Kaliteli flakes yemler ve protein içerikli yemler önerilir.Yüksek ph ve orta sert su tavsiye edilir.Bitkilere zarar vermez.Güçlü bir su filtrasyonu ve düzenli su değişimleri yapılmalıdır.Akvaryum tabanı için iri taneli kum önerilir.Tankta, mağara tarzı kayalardan dekorlar hazırlanmalıdır. turkeyarena.net
    Agresif diğer türlerle birarada tutulmamalıdır.
    Üretim: Üretimi zordur.Yumurtalar ağızda kuluçka yöntemi ile olgunlaşır.Üretim tankı, bol miktarda kayalık dekorlardan oluşmalıdır.Dişi balığın saklanabileceği şekilde dizayn edilmelidir.Büyük tanklarda, 2 erkeğe 7-8 dişi gelecek şekilde üretim akvaryumu hazırlanmalıdır.Küçük akvaryumlarda ise, bir erkeğe 4 dişi şeklinde eşleştirme yapılmalıdır.Dişi balığın yumurta ve yavruyu ağzında taşıma süresi 3 hafta sürecektir.
    Olgun bir üremeden, 20-40 yavru elde edilebilir.Yavru balıklar, artemia ve küçük hacimli yemlerle beslenmelidir.

Sayfayı Paylaş