Kablosuz Modemi Router Gibi Kullanma

Konusu 'İnternet' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 13 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. BaRıŞ Well-Known Member

Selamlar herkese, Internete bağlanmak için Asus'un 4 Portlu modemini kullanıyordum, notebook gelince INCA'nın 4 portlu ve wireless özellikli modemini aldım. Tam değiştirip kullanacaktım ki mesafenin olumsuz etkilediğini gördüm bu sebebten, asus'tan gelen ethernet kablosunu Inca modeme taktım. Belli bir süre nete girebildim. Ancak ardından tekrar yerlerini değiştirmek durumunda kaldım ve şimdi eski yaptığım gibi kullanamıyorum. Kısacası Asus'tan gelen ethernet kablosunu Inca modeme takınca wireless Sadece "ONLY LOCAL" da kalıyor. Herhangi bi ayar değiştirmek gerekir mi neden çalışmıyor ve önceden nasıl çalıştı Fabrika Ayarlarına dönüp pc'nin kendi ayarlamısına bıraktım yine de sonuç elde edemedim arkadaşlar. Şimdi bu durumda ne yapabilirim?

2. BaRıŞ Well-Known Member

wireless modeme şifre koyarsan ethernetten gelen internet bağlantısını çözümleyemez. ayrıca her iki modemin yerel IP ayarları aynı olmak zorunda. 192.168.2.2-255.255.255.0-192.168.2.1 şeklinde olabilir mesela. iki cihazdan birine yada ikisine birden reset çektiysen yapılandırmaları değişmiştir muhtemelen. Ayrıca bilgisayarında vista yada windows 7 kullanıyorsan ağ bağlantılarına gelip tanıla ve onar sekmesini kullanabilirsin, yardımcı olacak seçenekler gösteriyor.

Sayfayı Paylaş