Kabibi-Protomelas Annectens, Malawi Cichlid Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 22 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Malawi Cichlid/Haplochromis Türler
    Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...

Ortak İsim: Kabibi
    Bilimsel Adı: Protomelas Annectens
    Dağıtım: Afrika/Malawi Gölü-Kumluk Alan
    Beslenme: Etobur
    Mizaç: Barışçıl
    PH: 7.5-8.5
    Sıcaklık: 24C - 27C
    Su Sertliği: 10-18 dH
    Zorluk Seviyesi: 3
    En Az Akvaryum Hacmi: 250 lt
    Maksimum Boy: 20 cm
    Cinsiyet: Erkekler dişilere oranla daha çabuk gelişme gösterir.Erkekler mavi renklidir.
    Bakım: Büyük akvaryumlarda beslenmelidir.Genel kum kazıcıdır.Besleme yapılırken, dibe inen yemler tercih edilmelidir.Oldukça utangaç bir balık olduğundan, yem için su yüzeyine çıkmayabilir.Yüzeceği geniş alanlar bırakılmalı, kısmi su değişiklikleri düzenli olarak yapılmalıdır. turkeyarena.net
    Diğer aynı boyuttaki hap türler ile birlikte beslenebilir.
    Üretim: Yumurtalar ağızda kuluçka yöntemi ile olgunlaşır.Üreme tankında ph 8.0 ve sıcaklık 28 C tercih edilmelidir.1 erkeğe3-4 dişi uygun bir orandır.Erkek, yumurtlama sitesi için kum kazar.Üretim tankı, bol miktarda kayalık dekorlardan oluşmalıdır.Dişi balığın saklanabileceği şekilde dizayn edilmelidir.Dişi balığın yumurta ve yavruyu ağzında taşıma süresi 3 hafta sürecektir.Yumurta ağızda kuluçka döneminde, erkek balık üreme tankından çıkarılmalıdır.Üreme , frontozanın üremesine benzer.Yumurtalar büyük olduğu için 10-15 yumurta oluşur.Ancak yavrular ilk bir ayda bile çok çabuk gelişir. turkeyarena.net
    Yavru balıklar, artemia ve küçük hacimli yemlerle beslenmelidir.

Sayfayı Paylaş