Johanni Cichlid-Melanochromis Johannii, Malawi Cichlid Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 27 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Malawi Cichlid/MBuna Türler
    Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...

Ortak İsim: Johanni Cichlid
    Bilimsel Adı: Melanochromis Johannii
    Dağıtım: Afrika/Malawi
    Beslenme: Omnivor(Etçil ve Otçul)
    Mizaç: Agresif-Bölgeci
    PH: 7.5-8.8
    Sıcaklık: 22C - 26C
    Su Sertliği: Sert
    Zorluk Seviyesi: 2
    En Az Akvaryum Hacmi: 150 lt
    Maksimum Boy: 12 cm
    Ana renkler: Koyu Mavi, Sarı, Siyah
    Cinsiyet: Erkeler daha koyu renkte, mavilik ve siyahlık hakimdir.Anal yüzgeçleri üzerinde yumurta benekleri vardır.Dişiler ise daha açık renktedir.Sarı üzerine kahverengi yatay çizgileri mevcuttur.Olgun dişiler ise turuncu rengi alırlar. turkeyarena.net
    Bakım: Pul yem ve canlı yemlerle beslenebilir.Kendi türüne karşı da çok agresif olduğundan, kayalarla mutlaka saklanma yerleri oluşturulmalıdır.
    Üretim: Üretimi kolaydır.Oldukça üretken bir balık olup, bir erkeğe 3-4 dişi şeklinde eşleşme sağlanmalıdır.Ph 8.5 ve sıcaklık 27 C yapılarak üretim teşvik edilebilir.Erkekler eşleşme dönemlerinde dişilere zarar verebilirler.Yumurtalar Ağızda kuluçka yöntemi ile olgunlaşır.22 günlük kuluçka dönemi vardır.Yavrular, ilk günlerde küçük hacimli yavru yemlerle beslenmelidir.Erkekler üreme döneminde dişilere karşı agresif olacağından, dişilerin saklanması gereken kayaların oluşturulması gerekir.

Sayfayı Paylaş