İstiklal Marşı Okunurken Hissettikleriniz

Konusu 'Türkçe 8. Sınıf' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 21 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. BaRıŞ Well-Known Member

İstiklal Marşıdan hissettiklerimiz

Bir garip oluyorum. Büyük bir hüzün kaplıyor içimi.Sonrada askerler
    geliyor gözümün önüne.Savaş meydanlarında canını hiçe sayarak savaşan cesur Türk askerleri ... Allah Allah diye çıkarak siperlerinden hücüm ediyorlar düşmana. Onlarca insan ölüyor. Onlarca asker şehit
    oluyor. Sonunda ürpererek uyanıyorum bu düşten.Birden bi titreme kaplıyor vücudumu. Çabuk geçiyor bu titreme. Yani bir anlık bir şey. Devam ediyorum İstiklal Marşı'na ama aklımdan hiç çıkmıyor o askerler. Hani 'Şehitler ölmez'diyorlarya, işte bu beni sevindiriyor. Anlıyorum ki onlar ölmedi ve ölmeyecekler. Hatta diyebilirim ki onlar yeniden canlansa yine bir savaş çıksa ve vatanımız tehlikeye girse canlarını hiçe sayarak vatanları için ölmeye hazır olurlar.
    Arkadaşlar ben bunları hissediyorum. belki sizin için bunların hiçbir önemi olmaya bilir. Çünkü bunlar benim düşüncelerim Bazen düşünüyorumda onlar olmasaydı biz şu anda nasıl yaşardık. Aslında cesur Türk askerleri varken biz hiçbir zaman vatanımızı istikbalimizi kaybetmeyiz.

Alıntıdır

2. çok güzel şu anda ağlıyorum inanki çok güzel ama bunu sen yazmamışsın beli oluyor

3. BaRıŞ Well-Known Member

Konunun altında alıntıdır diye yazıyor zaten DeLiKıZCoNcOn ;) Bu arada teşekkürler paylaşım için.

Sayfayı Paylaş