Islam Dini Nedir???

Konusu 'Dini Sohbet' forumundadır ve abdulkadir tarafından 15 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

1. abdulkadir Well-Known Member

İSLAM DİNİ NEDİR???
    İslâm dîni, Allah'ın, son peygamberi Hz. Muhammed (asm) vasıtasıyla bütün insanlara gönderdiği en son ve en mükemmel dindir. İslâm'ın gelmesiyle, diğer dinlerin hükmü sona ermiştir. İslâm dînini kabul eden kimseye Müslüman denir.

İslâm'ın en son ve Allah katında yegâne mûteber din olduğu, Kur'an-ı Kerim'de şu şekilde belirtilir:

"Bugün sizin dîninizi sizin için kemâle erdirdim. Sizin üzerinizdeki nîmetimi (lütuflarımı) tamamladım ve size din olarak İslâm'ı seçtim (yalnız İslâm'dan razı ve ondan hoşnûd oldum)". (el-Mâide, 3)
    "Kim İslâm'dan başka bir din ararsa, ondan [seçtiği dîni] kabûl edilmiyecektir ve o, âhirette hüsrâna [büyük zarara] uğrayanlardan [olacak]tır."

2. elif Moderator

islam ayrımcılığı sevmez.Şekile bakmaz.Herkesi Allah yaratmıştır.Herşeyi o bilir.Kuran bomba yapım kılavuzu veya kafa kesme rehberi degildir.İslam bez örtme rehberi degildir.İslam buyuk kucuk abdest rehberi degildir.İslam sakalı nasıl bırakacağımızı değil aklı nasıl kullanacagımızı gosterir.Soru sorar ve cevabını verir.İslam bir takım insanlara (hoca,şeyh vs) kulluk rehberi degildir.İslam şirket kurma ve hortumlalama için aracı degildir.Bunları yapanlar Allah huzurunda herkes gibi hesap verecektir.İslam hurafeler kaynağı değildir.Aklı ve gönülü sever.Beyinsizliği değil..

Herşeyi Allah görür ve bilir..

anlamak açısından bazen tersdende bakmak gerek;)

Sayfayı Paylaş