iPhone mu? yoksa Bir Android Telefon mu?

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve OrKuN tarafından 14 Kasım 2011 başlatılmıştır.

1. OrKuN Well-Known Member

iPhone ve Android birbirlerine üstünlük kurmaya çalışsalarda bence ikisininde yeri ayrı. Suan Galaxy S2 Android'li telefon kullanıyorum gayet memnunum ama bir tanede iPhone almayı düşüyorum. Ama bu iki firma birbirlerinden üstün olduklarını iddia ediyorlar. İşte bununla ilgili bir haberimiz daha; Andorid ve iPhone uzun zamandır rekabet halinde ve bu rekabet gün geçtikçe daha çok artıyor. Kimileri için Andorid vazgeçilmezken, kimileri için de iPhone, kullanılması harika bir cihaz. Fakat son zamanlarda yapılan tartışmalarda, Android bir adım öne geçmiş gibi gözüküyor. İşte bu konu hakkında daha fazla bilgi almak için yapılan çeşitli araştırmalar bakın ne gibi sonuçlar doğurdu...

Android kullanıcılarına göre insanların iPhone almalarının en başında, cihazın bir statü sembolü haline gelmesi yer alıyor. iPhone satın alanlar tamamen Apple ürünü bağımlısı ve bu cihazın satın alınma sebebi kendisinin tıpkı Rolex saat ya da Gucci çanta gibi bir aksesuar olarak görülmesi. Android kullanıcılarının önesürdüğü ikinci sebepse, iPhone'nun çok kolay bir kullanımasahip olmasıvebu sebepten telefon kullanmayı bilmeyen insanlara hitap etmesi yer aldı. Üçüncü madde olarak ise bu kullanıcılar; iPhone'un ne kadar limitlibir kullanımı olduğunu görmeyen ve aynı zamanda Android'in ne kadar çok işleve sahip olduğunu anlamayan cahil kullanıcılar olarak lanseedildi.

Çıkan sonuçların en sert olanlarından bir tanesiyse; iPhone kullanıcılarının Steve Jobs'un beyin yıkama kurbanları oldukları ve Appleürünlerinin yapılan envai çeşit reklamlarına kanarak bu cihazı satın oldukları yönündeki oldu. Bütün bunlara ek olarak, birçok Android kullanıcısı, iPhone satın alanların marka bağımlısı olduğunu iddiaetti. Mahallelerindebulunan kahve dükkanının kahvesi güzel olsa dahi yine de Starbucks'a giden insanlar olarak nitelendirdikleri iPhone kullanıcıları, aynı zamanda bir ünlü meraklısı olarak da dillendirildi. Bu durumun yanında Google'ın hiç tanınmayan milyarderlerinin adı bile anılmadığı için Andorid, Apple meraklıları için hiç dikkat çekici olamadı.

Sayfayı Paylaş