iPad e Virus Girermi

Konusu 'iPhone' forumundadır ve CAN tarafından 21 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. CAN Well-Known Member

iPad'e Virüs Bulaşır mı? iPad'e virüs girer mi?

F-Secure ve Trend Micro firmasının 2012 yılında yaptığı araştırmalar sonucunda hangi cep telefonlarına daha fazla virüs bulaştığı konusunda yaptıkları araştırmalar sonucunda Android cihazlara daha fazla virüs yazıldığı görülmüştür.

Yukarıda gördüğünüz gibi akıllı telefonlar arasında en fazla zararlı yazılımın yazıldığı telefon sistemi android olmuş Anroid, blackberry, ios, j2me, windows Mobile ve Symbian işletim sistemi kullanan kişilerin bu verilerle yola çıkarak 2014 yılını hayal etmeleri gerekiyor.

Anroid ve iOS işletim sistemi arasındaki fark

Android işletim sistemine neden bu kadar fazla virüs bulaştığını merak ediyorsanız durum şu şekildedir; Anroid işletim sistemine bilinmeyen kaynaklardan rahatça uygulama, oyun yüklenebiliyor. Ancak ios işletim sistemini jailbreak yapmadan uygulama ve oyun yüklenemiyor. Tabi jailbreak yapmadığınız sürece desek daha doğru olacaktır.

iPhone’a Safari’den veya sitelerden virüs bulaşır mı?

iOS işletim sistemi kapalı bir kutudur. Jailbreak yapmadığınız sürece iPhone’a virüs bulaşmaz. Bunu şöyle düşünün deepfreeze programını duymuşsunuzdur. Bilgisayarlara yüklenen bu program sayesinde ne yüklerseniz yükleyin bilgisayara reset attığınızda sisteminiz sıfırlanır.

İşte ios cihazlarda bu şekilde siz isteiğiniz kadar siteye girin çıkın farketmez. iPhone veya iPad yani ios cihazlar hiç bir şekilde jailbreak yapmazsanız virüs bulaşmaz.

Sizlere bir kaç video paylaşmak istiyorum. Cihazlarınıza virüs girmemesi için alınabilecek bir kaç yöntem ve yollardan bahsediyorlar. İzlemenizde yarar görüyorum.

Sayfayı Paylaş