İnternette Videolardan Ses Çıkmıyor

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve EmRe tarafından 18 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Selam arkadaşlar internetten videolardan ses çıkmıyor çıldırcam sürücüleri tam yükledim internet seçeneklerinden gelişmişi ayarladım fakat bilgisayar açılırkende ses çıkmıyor internettede ses çıkmıyor ama işin garibi bilgisayarda müzik dinleyebiliyorum, Artı videoların resimleri gözükmüyor flash player falan yüklü ne eksik anlamadım.

2. BaRıŞ Well-Known Member

3. EmRe Well-Known Member

denetim masasına girin orada SOUND EFFECT MANAGER var orada SOUND EFFECT alt menüsünde ENVIRONMENT seçeneği var orada normalde NONE yazıyor orasını ROOM olarak değiştirin.

4. BaRıŞ Well-Known Member

aynı sorun bendede var arkadaşlar 1 haftadır yardımcı olurmusunuz?

5. BaRıŞ Well-Known Member

Başlat/Çalıştır/Regedit--->

Bilgisayarım\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft \Windows NT\CurrentVersion\Drivers32

Açılan Sağ Sekmede Boşlukta Sağ Tuşa Basarak Yeni\Dize Değeri\ yapıyoruz ve bu değere wavemapper adını veriyoruz....
    Sonra Bu değer üzerinde sağ tuş yaparak DEĞİŞTİR diyoruz ve Değer Verisi Yerine msacm32.drv yazıyoruz....sonra çıkıyoruz ayarlardan....yeniden başlatmaya gerek yok...

artık videolarınızı sesli izleyin.

6. BaRıŞ Well-Known Member

arkadaşlar ben de aynı sorunu yaışıyordum. Sonra aklıma Combofix geldi, bu programı başka bişey için kullanıyordum ama bu sorunu da çözdü. Kullanımı çok basit, antivirüs programını kapatıp programı çalıştırıyorsunuz, hepsi bu kadar kendisi çalışıyor bişeyler yapıyor en sonda bi metin belgesi çıkıyor. Metin belgesi çıkınca işlem tamam.
    Antivirüsü kapatıyorsunuz çünkü Combofix kayıt defterinde değişiklikler yaptığı için antivirüsler bunu virüs olarak algılayıp çalışmasına izin vermiyorlar.
    Programı google'da arayarak bulabilirsiniz ;)

7. EmRe Well-Known Member

sorunum çözüldü saolun

8. EmRe Well-Known Member

aynı sorunu farklı farklı nedenlerden ortaya çıkabilir, arkadaşlar çeşitli yöntemleri vermişler bunlardan biri sorununuzu çözmesi lazım, çözmediyse eğer birda tarayıcınızı değiştirin ;)

oda olmazsa format kesin çözüm donanımsal bir hata yoksa tabi.

Sayfayı Paylaş