İngilterede Egitim

Konusu 'Yurtdışı-Göçmenlik' forumundadır ve BuLuT5 tarafından 30 Haziran 2007 başlatılmıştır.

1. BuLuT5 Well-Known Member

İngilterede Eğitim

İngiltere, seçkin eğitim kurumları ve köklü eğitim sisteminin yanısıra, zengin tarihi, geleneksel yaşam tarzı, farklı kültürü ve muhteşem doğal güzellikleriyle, İngilizce öğrenmek isteyen binlerce yabancı öğrenciye ev sahipliği yapıyor. “Dünyanın Başkenti” unvanıyla tanınan Londra, yüzlerce yıllık akademik geleneğin beşiği Oxford ve Cambridge, büyüleyici doğal güzellikler ile denizin kucaklaştığı Bournemouth ve Brighton, öğrencilerin tercih ettiği şehirlerin başında geliyor.

İngilterede, dil eğitimi sunan 2000’i aşkın okul bulunuyor. Bu okullardan 350 kadarı British Council (İngiliz Kültür Heyeti) onayına sahiptir ve sözkonusu okulların eğitim standardı, konaklama seçenekleri ve sosyal imkanları periyodik olarak denetlenmektedir. Temsilciliğini yaptığımız İngiltere okullarının tamamı British Council onaylıdır.

2. BuLuT5 Well-Known Member

Kanadada Eğitim

Birleşmiş Milletler tarafından defalarca "Yaşam Kalitesi En Yüksek Ülke" seçilen Kanada, huzurlu ve güvenli bir ortamda, ekonomik ve kaliteli eğitim görmek isteyenler için ideal bir ülkedir. Kanada'nın batısında yer alan Vancouver doğal güzellikleriyle, doğusundaki Toronto ise modern yerleşim birimleriyle, yabancı öğrencilerin en çok tercih ettiği şehirlerin başında geliyor.

Kanada’daki dil okullarından fiziksel imkanları, eğitim düzeni, sosyal aktiviteleri, konaklama seçenekleri gibi herbiri oldukça önemli konuların tamamında belirli bir kalite standardını yakalamış olanlar CAPLS (Canadian Association of Private Language Schools) tarafından belirleniyor. Kanada’da bulunan yüzlerce dil okulundan sadece 60 tanesi CAPLS tarafından akredite edilmiştir. Bu 60 okul Kanada genelinde toplam 92 lokasyonda faaliyet gösteriyor. Temsilciliğini yaptığımız Kanada okullarının tamamı CAPLS onaylıdır.

3. BuLuT5 Well-Known Member

Avustralyada Eğitim
    Dünyanın en küçük kıtası fakat en büyük adası olan Avustralya, Pasifik ve Hint Okyanuslarını birbirinden ayıran doğal konumu, büyüleyici doğal güzellikleri, tropik bitki örtüsü, zengin denizaltı yaşamı ve sevimli kanguruları ile her yıl 150.000’e yakın yabancı öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Özellikle uzun dönem eğitim almayı planlayan öğrenciler için tavsiye edilen Avustralya’da yabancı öğrencilerin katılabilecekleri programların haftalık minimum ders saati 25’tir.

Başta İngilizler olmak üzere, dünyanın dört bir yanından gelen göçmenlerin zengin kültürlere sahip bir kıta haline getirdiği Avustralya’da toplam nüfusun %70’i on büyük şehirde toplanmıştır. Sydney, Melbourne, Brisbane ve Perth öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği şehirlerin başında gelmektedir.

4. BuLuT5 Well-Known Member

Maltada Eğitim

Akdeniz'in ortasında yer alan Malta, stratejik konumu nedeniyle tarih boyunca birçok milletin istilasına uğramıştır. Sırasıyla Fenikeliler, Kartacalılar, Romalılar, Araplar, İspanyollar, St.John Şövalyeleri, Fransızlar ve son olarak da İngilizler tarafından yönetilen Malta Adaları, bu milletlerin izlerini taşıyan zengin bir kültüre, mimariye, yaşam tarzına ve tarihsel çeşitliliğe sahiptir.

Malta'nın en önemli özelliklerinden birisi de dil eğitimi konusunda uzmanlaşmış okullarıdır.180 yıl boyunca İngiliz Sömürgesi olan Malta'nın ikinci ana dilinin İngilizce olması ve ülkenin Avrupa'nın önemli merkezlerine yakınlığı bu ülkede İngilizce okullarının gelişmesini sağlamıştır.

Malta vize işlemlerinin diğer ülkelere göre daha kolay olması, hızlı ve genellikle olumlu sonuçlanması da bu şirin ülkeyi İngilizce dil eğitimi konusunda cazip kılıyor. Kış aylarında oldukça ekonomik, yaz aylarında ise son derece eğlenceli eğitim programları nedeniyle Malta dil okulları her geçen yıl daha fazla öğrenciye ev sahipliği yapıyor.

5. BuLuT5 Well-Known Member

Almanyada Eğitim

Kültür, sanat ve tarih birikimiyle Avrupa'nın önemli merkezlerinden biri olan Almanya, 82 milyonluk nüfusuyla Avrupa'nın en kalabalık ülkesidir. Kuzeyde Danimarka, batıda Hollanda, Belçika, Lüksemburg, Fransa, güneyde İsviçre, Avusturya, doğuda Çek Cumhuriyeti ve Polonya olmak üzere dokuz ülke ile komşu olan Almanya, bu merkezi konumuyla doğu ile batı arasında olduğu gibi, İskandinavya ve Akdeniz arasında da bir köprüdür.

Dünya üzerinde 100 milyonu aşkın kişi tarafından konuşulan Almanca, Hint-Avrupa büyük dil grubu içinde Germen dilleri ailesine ait olup, Danimarka, Norveç, İsveç, Flemenk, Flaman ve İngiliz dilleriyle de akrabadır. Türkiye ve Almanya arasında yıllardır varolan kuvvetli sosyal ve ekonomik ilişkiler, Almanca'yı ülkemizde önemli bir yabancı dil haline getirmiştir.

6. BuLuT5 Well-Known Member

Fransada Eğitim

Kültür, sanat ve turizm merkezi olarak bilinen Fransa; Kuzey Denizi, Manş Denizi, Atlas Okyanusu ve Akdeniz'le kuşatılmış 2700 kilometre uzunluğundaki muhteşem kıyı şeridi, doğal güzellikleri, tarihi ve turistik yerleriyle Avrupa'nın önemli ülkelerinden biridir.

Bin yılı aşkın süredir, ülkenin politik ve ekonomik merkezi olan romantik başkent Paris; Notre Dame, Sacre Coeur ve Eiffel Kulesi gibi görkemli yapıları, klasik ve modern sanat koleksiyonlarının sergilendiği müzeleri, şirin kafeleri, dünyaca ünlü Fransız Mutfağı'nın leziz ürünlerini sunan restoranları, alışveriş merkezleri ve bulvarlarıyla, turistlerin olduğu kadar yabancı öğrencilerin de ilgisini çekiyor.

Kanada, Belçika ve İsviçre'nin de resmi dilleri arasında yer alan Fransızca, bu ülkelerin belli bölgelerinde konuşuluyor.

7. BuLuT5 Well-Known Member

İspanyada Eğitim
    Avrupa ile Afrika arasında önemli bir geçiş yolu olan İspanya, yüzyıllar boyu uğradığı istilalar ve aldığı göçlerle, farklı kültürlerin kaynaşma noktası haline gelmiş, günümüzde geleneksel ve modern yaşam tarzlarını bir arada bulunduran önemli bir turizm ülkesi olduğu kadar, çeşitli ülkelerden gelen öğrencilerle bir eğitim ve kültür merkezi halini almıştır.

21 ülkenin resmi dili olan ve 450 milyon kişi tarafından konuşulan İspanyolca, dünyanın üçüncü büyük dilidir. Zengin tarihi, geleneksel yapısı, modern şehircilik anlayışı ve eğlenceli yaşamıyla Madrid ve Barselona öğrencilerin en çok tercih ettikleri şehirlerdir.

8. BuLuT5 Well-Known Member

İtalyada Eğitim
    Akdeniz'deki yarımadaların en gelişmişi olan İtalya, 60 milyonu aşkın nüfusuyla Avrupa Birliği'nin önemli bir üyesidir.

İtalya, 1950'den 1963'e kadar süren ve "Ekonomik Mucize" olarak adlandırılan hızlı kalkınma döneminden sonra sürekli bir büyüme göstermiş, bu yıllardan sonra devlet teşvikleri ve ülkeye gelen yabancı sermaye, İtalya'nın Avrupa'ya satılmak üzere tüketim ve donatım maddeleri üretimine yönelmesini sağlamıştır. Geniş bir kamu kesimi, büyük özel şirketler ve sayısız küçük ve orta işletmenin bir araya gelmesinden oluşan üretim sistemi, İtalya'nın ticaret ve sanayideki gücünü artırmış ve ülkeyi Batı dünyasının önemli bir sanayi gücü durumuna getirmiştir.

Türkiye ve İtalya arasında her geçen gün daha da yoğunlaşan ekonomik ve sosyal ilişkiler, ülkemizde İtalyanca'nın önemini giderek artırmaktadır.

9. EmRe Well-Known Member

kısa kısa tanıtıcı güzel bilgiler vermişsin, ellerine saglık

10. ElMiRa Well-Known Member

en berbatta bizimki sistem kötü ve ve her gelen mahvediyor diyorum ya ben bi geceyim başa:)) hehehe

11. OrKuN Well-Known Member

bizde eğitim sistemimi kaldıki, 40 yerden yamalı komple yeniden adam akıllı bir eğitim sistemi gerek

Sayfayı Paylaş