Imkb ve Türkiye borsası

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Bandırmalı tarafından 7 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1. Bandırmalı Member

Herkese hayırlı geceler....

Bu siteyi ben sureleri ve anlamlarını devamlı okumak için açıyordum.Ama böyle geniş forum bölümü olduğunu bilmiyordum...
    Ben uzun yıllardır borsa ve ekonomi ile ilgileniyorum...5 yıldır borsamatik sitesine bandırmalı niciyle yazıyorum...Borsa ile ililenenler belki duymuştur. bilemiyorum..Bulunduğum yerde son zamanlarda çok küfürbaz geldiği için yazmayı şimdilik orada bıraktım.....Bu sitedede isteyen özellikle borsa konusunda sormak yada bilmek istedikleri sorular yada hisse yada döviz yada altın konusunda bilgi isterlerse bilgilerimi seve seve paylaşırım...Hayırlı geceler dileğiyle....

2. EmRe Well-Known Member

aramıza hoşgeldin Bandırmalı, bugünlerde bilgilerine sıkça başvurucaz o zaman özellikle dolar konusunda

3. Bandırmalı Member

Hoşbulduk.....Dolarda ve Altında yükselişler devam edecektir ama şu anda 1.600 seviyesinde olan dolar için alım yapmak riskli olacaktır....Şurası bir gerçektir.Her nişin bir çıkışı her çıkışın bir inişi vardır.Şu anda MACARİSTAN ÇIKTI ÖNNÜMÜZE KONDU Avrupada yunan,ispanyollar,portekizliler yıllarca dünyayı Afrikayı Güney Amerikayı sömürdüler..Şimdi batma noktasına geldiler.Borsa düşüşte DOW JONS düşüşte.O İMKB 53000 lerde eninde sonunda 49500 e değeceğiz.Rahat yüzü görmeyeceğiz..40000 lere gelirsek dolarda 1.659 7 zorlayabilir ve oralarıda satış fırsatı yaratılıp tekrar 1.590 lar hatta 1.550 civarından yerine konulabilir...Endeks 49000 lere geliğinde de Ramazan Bayramında gıda hisselerinin itibar gördüğünü unutmayalım...Hayırlı geceler..

4. Bandırmalı Member

49000 olacak.....

5. pult Well-Known Member

Bandırmalı,,hocam hoşgeldin aramızatpx.

6. ot-gu Genel Sorumlu

Aramıza hoşgeldin bandırmalı hocam, konu Cafe-Arena bölümüne kaydırıldı, en kısa zamanda Ekonomi bölümünü açacagız enazından ana başlığı açalım, alt başlıkları ilerleyen zamanda ihtiyaca göre oluştururuz sizlerinde katkılarıyla.

7. Bandırmalı Member

Arkadaşlar hayırlı geceler herkese....
    Bizim borsamız şu an ve son 3 yıldır DOW JONS ve Avrupa Almannya borsası Dax ile ilgili....Çoğunlukta bu endeksler ne yaparsa bizde onu yapıyoruz...Dowda 9800 ana destek çok önemli.Altın takip etmek isteyenler İMKB de GOLD TR yi takip etsinler.Altın fonudur Altın fiatı ile alakalıdır.Bu arada hakla arzlar oluyor onlara girmeyin almyın derim çünkü halka arz olurken yurt dışına ve büyük yatırımcılara örneğin halka arzı 4 tl ise büyük yatırımcı ve yabancıya %10-15 obsiyonlu satılabiliyor....Bu hissede imkb de işlem görmeye başlayınca otomatikman 4 liradan açılıyor dolayısı ile obsiyonlu alanlar derhal satışa geçtiklerinde zaten 3.5 liradan aldıkları hisseyi 4 den sattıkları için kazanç hanesine artı yazabilmektedirler..
    Bu sıralar borsadan uzak durun borsamız düşmeye meyilli yahudi sermayesi yavaş çıkıyor gibime geliyor...Ramazan hisseleri kent-carfur-konfrut-kipa-bimaş Ayrıca kartonsan-şeker piliç-banvit-çimbeton takip edilebilir...Hayırlı geceler...

Sayfayı Paylaş