İlköğretim haftası mesajı

Konusu 'Karışık Sözler' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 29 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. GuNaHKaR Well-Known Member

"Eğitim, kalkınmanın ve gelişmenin temeli, ülkemizin geleceğidir. Çocuk ve gençlerimizi ne kadar iyi yetiştirebilirsek, onlara ne kadar çok imkan sunabilirsek, ülkemizin yarınları da o kadar parlak olacaktır.

Değerli Öğretmenler,

Geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz çocuklarımızın ve gençlerimizin en iyi imkan ve şartlara kavuşturularak çağın gerekleri doğrultusunda kaliteli bir eğitim almaları için gösterilen çabada sizlerin katkısının daha da artarak devam etmesini bekliyorum.

Yeni nesillerin insan haklarına, insanlara ve düşüncelere saygılı, hoşgörülü, yeteneklerini geliştirebilen, düşünebilen, bilgiye ulaşabilen, çok okuyan, demokrasiyi, modern dünyanın değerlerini bilen bireyler olarak yetiştirilmelerine büyük önem verdiğimizi bilmenizi istiyorum. Sizler geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi "fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür" nesiller olarak şekillendireceksiniz.

Sevgili gençler,

Sizlerin başarısı sadece okulların, öğretmenlerin ve ailelerin değil, Türkiye'nin de başarısı olacaktır. Bu nedenle, sizlerin eğitiminin her kademesinde standartların ve kalitenin daha da yükseltilmesine ömen verdiğimizi bilmenizi isteriz. Bilgi çağının şartları doğrultusunda yeniliklerin ve uygulamaların hayata geçirilmesi için öğretmenlerinizin size yol gösterici olduğunu unutmamalısınız. Öğretmenlerinizin fedakarlıklarını, sizin yetişmeniz için gösterdikleri çabayı ancak çok çalışarak, çok okuyarak, her türlü bilgiyi ve beceriyi göstererek karşılığını ödeyebilirsiniz.

2010-2011 Eğitim-Öğretim yılının verimli geçmesini temenni ediyor, değerli öğretmenlerimize, sevgili öğrencilerimize ve tüm eğitim camiasına başarılar diliyorum"

“2010-2011 eğitim ve öğretim yılı için “ders zili” çalıyor. Eğitim ve öğretim yılının başta öğretmen arkadaşlarımız olmak üzere, tüm öğrencilerimize hayırlı olmasını dilerim.

Dünyamızda eğitime olan önem her geçen gün artmaktadır. Bilim ve teknoloji alanında sürekli ortaya çıkan gelişmeler, ülkeleri eğitim ve öğretim konusunda sürekli bir yarışa sokmuştur. İşte bu nedenle, ülkemizde sürekli olarak müfredat değişikliklerine gidilmekte, birçok proje ve uygulama kısa bir süre sonra “sil baştan” yeniden farklı bir şekilde başlatılmaktadır. Ülkemizdeki bütün bu çabalar, mutlaka iyi niyetli olarak geleceğimizin teminatı çocuklarımız ve gençlerimiz için yapılmaktadır. Bizler en azından bunun böyle düşünmek istiyoruz.

Bu yıl ki eğitim ve öğrettim yılının en büyük talihsizliği ise, ne yazık ki, KPSS sorularının çalınması olmuştur. Bu olay, nedeniyle atama bekleyen binlerce öğretmenimizin ataması yapılamamış, ertelenmiştir. Yaşanılan bu durumdan öğrencilerimizin etkilenmemesini ve derslerinin boş geçmemesini umuyoruz. İnşallah iktidar partisi bu konuda her türlü önlemi alır ve başta Karamanımız olmak üzere ülkemiz genelinde birçok okulda öğretmen açığı yaşanmaz.

Bu yıl da her yıl olduğu gibi öğrencilerimizden önemli başarılar bekliyoruz. Eğitim ve öğretim yılı boyunca, her konuda öğretmen ve öğrencilerimizin yanında olacağız. Onların başarılarına başarı katması için elimizden gelen her çabayı göstereceğiz. Öğretmenlerimize ve öğrencilerimize bu konuda güvenimiz tamdır. Onların başarıları, gelecekte ülke ekonomisi ve yönetimine önemli katkılar ve başarılar sağlayacak. Bu nedenle, daha şimdiden bu başarılardan dolayı tüm öğretmenlerimize ve öğrencilerimiz teşekkür ediyoruz.

Bu vesileyle, 2010-2011 eğitim öğretim yılının öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

"Bir ülke için yapılacak en önemli yatırım insan kaynağına özellikle de çocuklara ve gençlere yapılan yatırımdır. Zahmetli, büyük sabır ve özveri isteyen bu yatırımı, hedefi daima yükselmek olan toplumlar, asla göz ardı etmezler. Bilgi toplumunun en büyük sermayesidir insan. Ülkenin kalkınmasını sağlayacak yetişmiş insan gücünün tek yolu ise Atatürkçü düşünce sistemini beslemek ve bilimsel bilgiye sahip çıkmaktır. Çocuklarımıza kaliteli eğitim imkânları sağladığımız sürece dünya sahnesinde söz sahibi olacak ve değer göreceğiz.

Bu anlayışla çalışmalarına devam eden Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 2010–2011 eğitim-öğretim yılına sorunsuz şekilde başlamak, eğitim öğretim hizmetlerinin nitelik ve nicelik açısından kalitesini yükseltmek için tüm imkânlarını seferber etmiş durumdadır. Sayın Milli Eğitim Bakanımızın ilimize olan özel ilgisi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımızın ve Milletvekillerimizin takdire şayan gayretleri ve Sayın Valimizin destekleri ve İl Özel İdaremizin yardımları ile Karaman, 2010–2011 eğitim-öğretim yılına sorunsuz başlayacak duruma gelmiştir.

Kıymetli Meslektaşlarım,

Sizler, öğretmenlik gibi onurlu bir mesleğin temsilcilerisiniz. Sizler, çocuklarımızı ve gençlerimizi ilgi ve kabiliyetlerine göre yetiştirerek onların üreten, düşünen, sorgulayan bireyler olarak hayata atılmaları için büyük bir görev üstlenmiş durumdasınız.

Değerli Veliler,

Bugün bize emanet ettiğiniz çocuklarınızın sizler için çok değerli olduğunu, onlar için çok büyük fedakarlık yaptığınızı biliyoruz. Evlatlarınıza, asil bir milletin ferdi olarak gurur duymayı; aziz vatanı yüceltmeyi; engelleri birer birer aşmayı, büyük düşünmeyi öğretmek için çalıştığımızı biliniz.

Sevgili öğrenciler,

Sizler, bizim geleceğimizin güvencesisiniz. Bizim bütün gayretimiz sizlerin yetişmesi ve iyi birer yurttaş olabilmesi içindir. Eğitim hayatı sizler için ne kadar yorucu, zorlu ve uzun bir süreç olarak görünse de planlı bir çalışma ile hedeflerinize ulaşacağınızdan eminiz. Sizler hedefine ulaşmış mutlu bireyler olarak hem ülkemizin geleceğine ışık tutacak hem de milletimizin umudu olacaksınız.

Bu duygu ve düşüncelerle öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize en içten sevgi ve başarı dileklerimizi sunuyor, İlköğretim Haftası ve 2010–2011 eğitim-öğretim yılının ülkemiz ve Karaman için hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum."

Yeni eğitim-öğretim yılının eğitim çalışanları, öğrencilerimiz ve velilerimiz için huzurlu ve başarılı bir yıl olmasını diliyor, saygılar sunuyorum.”

Sayfayı Paylaş