Hyundai accent araba geri vitese geçmiyor

Konusu 'Hyundai' forumundadır ve oguzturk tarafından 13 Şubat 2008 başlatılmıştır.

1. oguzturk Administrator Staff Member

Hyundai accent 2000 1,3 LX araba gerivitese geçmiyor vites kolu yatıyor ama araba geri hareket etmiyor geri vites lambasıda yanmıyor geçmediğinden heralde, uğraşırken uğraşırken geçiyor yalnız, sorun nedir acaba

2. seckinyd Well-Known Member

diğer viteslere geçiş nasıl acaba

3. oguzturk Administrator Staff Member

1-2-3-4-5 hiç bi sorun yok sadece geri vitesde var

4. seckinyd Well-Known Member

senkromeçlerde yada geri vites dişlisinde arıza olabilir. Saygılarımla :D:D

5. doğkan07 Hyundai Servis

slm sayın arkadaşım sorun 1 debriyaj bilyası ayırmıyordur:geri vites lambası yanmıyor demişin vites gecmedigi zaman yanmaz ama en cözüm vitesi basarak yani üsten bastırın alta dogru o zaman gececektir ama cözüm size en yakın hyundai servisine ugrayıp yaptırmanız fazla bir üçreti olmaz sanırım çünkü araclarda bakım ister dimi saygılarım la

6. seckinyd Well-Known Member

bence sorun baskı-balatada değil diğer viteslere düzgün geçiyor araç çünkü eğer onlarada düzgün geçmese baskı-balata ayırmıyor olabilirdi bence ya sekromeçlerde yada geri vites dişlisinde

7. oguzturk Administrator Staff Member

Arkadaşlar yorumlar için teşekkurler hafta sonu bi servise gidelim bakalım ne diyecekler, sanırım şanzıman inecek (250-400 YTL arası) umarım şanzıman inmeden kurtarabilir bi yol buluruz :)

8. seckinyd Well-Known Member

İnşallah Allah yardımcın olsun aman dikkat servistekilere 250-400 le kurtulmayı düşünüyosun ama onlar ne yapar eder birşeyler daha çıkarırlar :D:D servisten sonra neden neymiş yazarsan sevinirim :D:D

9. doğkan07 Hyundai Servis

gerivites e gecmiyor demiş arkadaşımız 1 sekromeçlerde olsa sorun 12345 viteslerine gecmez vites dişlisinde olsa aynı sorum şuki arkadaşım sizin aracın (vites halatında sorun var anladıgım kadarıyla )doğkan saygılarımla ben

10. doğkan07 Hyundai Servis

bence o aracın gerivites halatın da cok merak ettim şimdi öyle 200_400 falan tutmaz eger arkadaş yaptırdıysa aracını lütven yassın cünkü merkımdan catlıycam ya..........:D

11. oguzturk Administrator Staff Member

arkadaşlar 2 ustaya gösterdim baktılar incelediler şanzıman inmesi lazım dediler 250-350 arası tutar ama şanzımanı açtığımızda bu rakamı geçebilirde dediler bu iki ustada tanıdık
    bende hiç tanımadığım bi hyundai özel servise gittim arkadaş sağolsun baktı uğraştı 1-2 geri sağ yasla sola yasla vites kolunu yarım saat kadar bu şekilde baktı etti, normalde şanzımanın inmesi lazım masraf 150-200 arası tutar dedi ama dışardan mudahale ile kurtarabilirsem düzeltebiliriz dedi ister şanzımanı indireyim istersen dışardan müdahale edeyim dedi,

bende şanzımanı indirmeden yapabilirsen yap yoksa mecbur indireceğiz dedim, adam 1 saat uğraştı şanzımanın üzerindeki vites kolunun geldiği yere bir adet pul taktı sorun halloldu
    şanzımanın içinde geri vites dişlisindemi ne hafif bi boşlukmu varmış sanırım vites kolunun geri vites mesafesi o boşluktan dolayı yetmiyor ve araba ondan dolayı geriye geçmiyormuş pul takarak o boşluğu kurtardık dışardan ama ilerde tekrar yapabilir dedi umarım uzun süre gider :)
    bende parayı gözden çıkarmıştım hazır gelmişken triger kayışı kklima kayışı hidrolik direksiyon kayışı V kayışı nekadar kayış varsa değiştirdim işçilik içinde 100 YTL :)

12. seckinyd Well-Known Member

İyi olmuş yaa aman iyi fazla para vermeden hallolmuş sevindim kazasız belasız sürüşler :D:D

Sayfayı Paylaş