HTC Wildfire S Pil/Şarj Sorunu

Konusu 'HTC' forumundadır ve EmRe tarafından 30 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Cihazı 5 gün önce vodafone'dan aldım fakat cihazın şarjı 1 gün bile gitmiyor arkadaşlat. Batarya yarım iken sabah kalkıyorum telefon kapanmış. Tüm uygulamalar kapalı. Anlayamadım gitti bu sorun sadece benim telefondamı var yoksa herkesde aynı problem var mı?

2. BaRıŞ Well-Known Member

Şarjın bir gün gitmesi normal sayılır eğer cihazı yoğun olarak kullanıyorsanız. Fakat cihazı akşam yarım şarjla bırakıp sabah kapanmış bulmak bir sorun habercisi. Öncelikle pil kalibrasyonunu denemenizi öneririm. Cihaz pil durum bilgisini yanlış dosyalamış olabilir. Bu dosyanın silinip yeniden düzenlenmesi sorunu çözebilir. Android pil kalibrasyonu diye aratırsan gerekli bilgiye ulaşabilirsin.

3. BaRıŞ Well-Known Member

Hat vodafone ise Vodafone'un sorunlu simkartları vardı onu duymuştum sorun kaynağı bu da olabilir belki.

4. EmRe Well-Known Member

evet vodafone 32kb kullanıyorum. Herkes 64 veya 128 lik kart kullandım sorun çözüldü ayrıca şebeke modunu sadece gsm olarak değiştirdim ve memory boost ve battery boost programları ile süreyi 2-3 güne çıkarttım diyorlar.

5. OrKuN Well-Known Member

task killer kullanmamanızı öneririm çünkü arka planda telefonun stabil bi şekilde çalışmasını sağlayan programları da kapatıyor. zaten telefon kendisi ramde çok yer kaplayan programları kapatıyor. mesela twitter uygulamasını açtınız. geri ok tuşuyla çıktığınız zaman bi iki dakika sonra tekrar girdiğinizde uygulama kaldığınız yerden devam etmez. baştan başlar. illa arka planda çalışan uygulamaları görmek istiyorsanız ayarlar/uygulamalar/çalışan uygulamar dan bakıp kapatabilirsiniz.

6. EmRe Well-Known Member

32 kb lık sim kartımı 64 kb yaptım. akşam 8.30 da şarjdan çıkardım biraz kurcaladım. Pil seviyesi hala yüzde yüz. Önceden yüzde 90'a iniyordu. Sim kartınızı yapabiliyorsanız 128 kb a çevirin.

Sayfayı Paylaş