HTC Wildfire S Kullanıcıları Ana Konu

Konusu 'HTC' forumundadır ve OrKuN tarafından 16 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. OrKuN Well-Known Member

HTC Wildfire S Kullanıcılar Kulübü
    Wildfire S Kullanıcılarının Buluşma Noktası
    A'dan Z'ye Komple Wildfire S Teknik Rehber
    Teknik destek, sorunlar, çözümler, kullanıcı yorumları, oyun ve program tavsiyeleri...

Özellikler
    101.3 x 59.4 x 12.4 mm,
    105 gram,
    3.2 inç 480 x 320 piksel 256k renk TFT kapasitif Ekran,
    600MHz ARM 11 İşlemci,
    512MB RAM,
    512MB Dahili Hafıza, 32GB microSD kart desteği,
    5MP Kamera ve LED Flaş,
    Android 2.3 Gingerbread İşletim sistemi,
    HTC Sense 3.0 arayüzü,
    NFC çipi,
    Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 3.0, A-gps, FM Radyo ve 7.2Mbps HSDPA,
    1230mAh Standart Li-Ion Batarya,

2. OrKuN Well-Known Member

HTC Wildfire S Review

3. OrKuN Well-Known Member

Öncelikle SD kartımıza media diye bir klasör oluşturuyoruz.

Şimdi media diye oluşturduğumuz klasörün içine bir tane de audio diye bir klasör oluşturuyoruz

Şimdi audio klasörünü açıyoruz ve içine üç tane resimde görünen klasörleri oluşturuyoruz. (alarms,ringtones,notifications)

Zil sesi yapmak istediğimiz mp3 ü ringtones klasörüne atıyoruz, Alarm olmasını istediğimiz sesi alarms klasörü içine atıyoruz. Bildirim olmasını istediğimiz sesi de notifications klasörü içine atıyoruz.

Örnek zil sesini değiştirmek istiyoruz;
    Şimdi Telefonumuzdan sırayla şu yolu takip ediyoruz;

Menü>Ayarlar>Ses> Telefon zil sesi

4. BaRıŞ Well-Known Member

Arkadaşlar benim wildfires s 'im var. Eskiden bilgisarımda sync ile müzik uygulama falan kurabiliyordum ama şimdi telefon tespit edemiyor. Ayrıca yeni farkettim usb kablusuyla sd kartı açamıyorum ve internetede ulaşamıyorum.

5. CAN Well-Known Member

ilk olarak hızlı açılışı iptal edin ve telefonu yeniden başlatıp tekrar deneyin.

6. EmRe Well-Known Member

Arkadaşlar aşağıdaki sorularım için yardımcı olurmusunuz lütfen

1- Htc wildfire cihazda rock player'ı falan yükledim bilgisayardan film atıyorum ama film neredeyse ağır çekimde oynuyor? Bunun için ne yapmam gerek acaba.

2- Telefonun kendi desteklediği video formatı nedir ?? yani uzantısı

3- Birde telefona mesaj geldiğinde ekran ışığının yanmasını ve ekranda iletinin görünmesini istiyorum?

7. BaRıŞ Well-Known Member

1. sorunuz için; Hafıza kartınız class 2 ise okuma yazma hızları nedeniyle filmi tam okumaya yetişemiyor olabilir biliyorsunuz bu tarz aletler için minimum class 6 öneriliyor.

2. sorunuz için htc nin kendi sitesinde desteklediği formatlar resimdeki gibi.

HTC Wildfire S desteklediği video formatları
    Playback: 3gp, 3g2, mp4, wmv
    Recording: 3gp

3. sorunuza belki tam istediğiniz olmayabilir ama yinede aşağıda verdiğim ayarlara bi bakın.

Mesajlara girdiğinizde menü ye basarsanız mesajlarla ilgili tüm ayarlara ulaşabilirsiniz. Ve ilk sırada alındı bildiriminin işaretli olması durum çubuğunda mesajın görünmesini sağlar.

Işık ise: Ana ekranda menü>Ekran yolunu takip ederseniz ortalarda bir yerde uyarı yanıp sönmesi(uyarı için yanıp sönen led ışığı) na tıklayıp, hangi hallerde yanmasını istediğinizi seçebilirsiniz.

Sayfayı Paylaş