Hp yazıcımın kartuşları dolu ama yazmıyor

Konusu 'Donanım' forumundadır ve EmRe tarafından 2 Mart 2009 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Merhaba arkadaşlar..

Eski bir yazıcım var uzun bir süre kullanmadım. Kartuşları salladığımda içersinin dolu olduğunu anlıyorum. Sanıyorum uzun süre kullanmadığımdan dolayı tıkandı. İlk yazdırdığımda çok soluk yazdı ve sonra yazdıgı halde bomboş tertemiz kağıt çıkartıyor. Şindi uçlarını bezle temizlesemde hata tertemiz yapsamda hala yazmıyor. arkadaşlarım bunların bir suya batırıldıgını o suya batırdıgımızda tekrar yazıcagını söyledi.

Bilginiz varmı?? Şimdiden tşk ederim.

2. OrKuN Well-Known Member

nozılların tıkandığı belli, buharda bekletmeyi dene tamamen tıkanmadıysa açma şansı var, tamamen tıkandıysa açmak için özel bi solüsyonu var 24 saat onda beekletilmesi lazım, dolum yapan kişilerde muhakkak vardır onlara götürürsen açarlar ;)

3. Misafir Guest

benim yazıcım hp deskjet D1560 yazıcı kullanıyorum kartuşu yeni doldurdum renkler yazıda güzel cıkıyor ancak resimlerde degısık ve tuhaf cıkıyor ne yapmalıyım

4. BaRıŞ Well-Known Member

Kartuşlu yazıcılar resim basmak için ideal değildir ve masraflıdır. İlk orjinal kartuşta düzgün basar ama dolum yaptırdıktan sonra aynen dediğiniz gibi resimlerde hiç iyi souç vermez. Kartuştaki mürekep püskürtülen ufacık delikler zamanla tahriş olacağı için ve özellikle tıkanmış ağzı kurumuş kartuşları açma esnasında uygulanan su buharı yada solisyonları bilinçsiz kullanan dolumcular kartuşun ömrünü çok kısaltır ve yazılarda anlaşılmasa bile resimlerde sorun ortaya çıkar.

Sayfayı Paylaş