Hp Presario CQ60-125 Amd 64 X2 Dual Core ZM-80 2.1GHz 3072MB 160GB Kullanıcıları

Konusu 'Donanım' forumundadır ve ot-gu tarafından 23 Şubat 2009 başlatılmıştır.

1. ot-gu Genel Sorumlu

HP PRESARIO CQ60-125 AMD 64 X2 DUAL CORE ZM-80 2.1GHz 3072MB 160GB

Özellikler
    • İşlemci AMD Turion™X2 Ultra Çift Çekirdekli Mobil İşlemci ZM-80 2.1 Ghz Düzey 2 önbellek 2 MB
    • Sistem Belleği 3 GB DDR2 (2 x 1 GB + 1 x1 GB ) 800 MHz max.3 GB
    • Ekran Kartı NVIDIA GeForce 8200M, max. 1407 MB Toplam Kullanılabilir Grafik Belleği
    • Ses Kartı 3D Sound Blaster Pro uyumlu ses - 16 bit tümleşik Altec Lansing® hoparlörler
    • Modem / Faks 56K
    • Ağ Kartı Tümleşik 10/100 Ethernet LAN
    • Sabit Disk Kapasitesi 160 GB 5400 RPM SATA
    • Disket Sürücü Yok
    • Optik Sürücü Çift Katman desteğine sahip Lightscribe Super Multi DVD Yazıcı (+/-R +/-RW)
    • Batarya 6 hücreli Lithium-Ion Batarya, 90 W AC Güç Adaptörü
    • Klavye Tam boyutlu masaüstü klavyesi (+ ayrı sayısal tuş takımı düzeni)
    • Ekran 15.6 WXGA (1366 x 768)Tek kanallı LVDS HD BrightView / Tümleşik Stereo Mikrofonu Olan HP Pavilion WebCam
    • İşletim Sistemi Vista Basicve Serv ice Pack 1 (32 bit) / Türkçe Dil seçeneği
    • Boyutlar 378 x 252 x 35,1 mm / 2,75 kg -- UPC/EAN code884420311737
    • Geliştirilmiş Portlar 3 x USB 2.0, , 1 x VGA Çıkışı, 1 RJ45 ethernet konektörü, 1 x Kulaklık Çıkışı
    • Kablosuz Haberleşme 802.11b/g WLAN
    • Bellek Kart Yuvası 5''i 1 arada tümleşik Dijital Medya Okuyucu
    • Açıklama Microsoft® Works 8, Microsoft® Office Home, Microsoft® Internet Explorer 7.0, Windows Mail, Adobe® Reader 8.0, Windows Media Player, HP Photosmart Essential , Windows Photo Gallery, DVD Play, Windows Movie Maker, Windows için Verisoft Erişim Yöneticisi

2. OrKuN Well-Known Member

Bu ürünü 3-4 gündür test etme imkanım oldu, özetle;
    .ısınma sorunu yok, genel kullanımda hdd 35-40, gpu 40-55 derece, hızlı oyunlarda doom 3 gibi gpu 73 -75 derece, oyunu kapatınca hemen 60 a düşüyor, teknik açıdan bu değerler çok normal.
    .çok sessiz çalışıyor.
    .ekran görüntüsü çok mükemmel.
    .oyun meraklılarına da birkaç değer vereyim. Dx 10 u iyi destekliyor.
    devil may cry 4 değerleri: 1024x768 de dx9 da fps 40-45, dx10 da 30.
    .ses düzeni çok iyi.

3. BaRıŞ Well-Known Member

Arkadaşlar sistem gayet iyi.5 Yıllık bir amd kıllanıcısı olarak kesinlikle işlemci konusunda teredüt etmeyin.AMD İntele hem fiyat hem performans olarak fark atıyor.Isınma problemi çok önceleri çözüldü zaten.Makineye kefilim sadece bi eksi var onuda belirteyim.Makinede vista kurulu geliyor.Yüklü programların tümü demo_Oyüzden vistayı xp ye çevirmenizi öneririm.Ürünün yanında hiçbir driver cd si yok.Daha doğrusu şarj aletinden başka hiçbirşey yok.Ben daha önceki deneyimlerim sayesinde driverleri net üzerinden bulup çalıştırabildim.Şu an XP ile mükemmel bi performansı var.Numerik klavye çok kullanışlı kasa kaliteli.Ekran wide ama alışıyorsunuz.HDMI çıkışı var.

4. bariskunch New Member

arkadaşlar 10 gün önce aldım bun makineyi ve hemen xp ye cevirdim ancak tahminimce b.sayarcı yanlış driver yükledi.nvidia geforce 8200 yüklü görünüyor ancak dxdiagdan baktıımda max ekran belleği 512 mb yazıyor.halbuki bu 256 sabit,1407 mb max paylaşımlı bi ürün.sebebi ne olabilir acaba?oyunlar kesik kesik oynanıyor.yardımcı olursanız sevinirim.

5. OrKuN Well-Known Member

slm bariskunch,
    notebook larda paylaşımlı ekran kartları değerinden düşük gösterebiliyor, ancak driverdan şüpheleniyorsan tekrar yüklemelisin, paylaşımlı ekran kartlarının yüksek grafik içeren oyunlarda takılması normal...

6. bariskunch New Member

tesekkürler by x....xp yi tekrar vistaya çevirmek için ne yapmalıyım?recovery dosyalarım c de duruyor.

7. BaRıŞ Well-Known Member

recovery çalıştırman yeterli..;)

8. fantomgadget New Member

arkadaşım bendede bu bilgisayardan var ama ses kartı,wireless ve toucpad driverlarını bulamadım yardımcı olursan sevinirim sanırım sen bulmuşsun

9. big_turk New Member

xp driverlarını nereden bulabilirim arkadaşlar yardımcı olabilecek biri var mı acaba aranızda yeni kullanıcıyım laptopun...

10. OrKuN Well-Known Member

Arkadaşlar Hp Presario CQ60-125 windows xp driverlarını aşagıdaki linkten indirebilirsiniz.

Yazılım ve sürücüleri seçin

Sayfayı Paylaş