Hp Pavilion DV5-1002 Amd Turion 64 X2 Dual Core RM70 2GHz 15.4 3072MB 160GB

Konusu 'Donanım' forumundadır ve ot-gu tarafından 23 Şubat 2009 başlatılmıştır.

1. ot-gu Genel Sorumlu

HP PAVILION DV5-1002 AMD TURION 64 X2 DUAL CORE RM70 2GHz 15.4" 3072MB 160GB Kullanıcıları buluşma Noktası

Özellikler
    • İşlemci AMD Turion™ X2 Çift Çekirdekli Mobil işlemci RM70 2.0 GHz Düzey 2 önbellek 1 MB
    • Sistem Belleği 3 GB (2GB +1GB) DDR2 , max. 8GB
    • Ekran Kartı ATI Mobility Radeon HD 3450 256 MB video belleği - max 1533 MB TC
    • Ses Kartı 3B Sound Blaster Pro uyumlu ses - 16 bit tümleşik Altec Lansing® hoparlörler
    • Modem / Faks 56K
    • Ağ Kartı 10/100/1000 Gigabit Ethernet LAN
    • Pcmcia 1 ExpressCard/54 yuvası (ExpressCard/34''ü de destekler)
    • Sabit Disk Kapasitesi 160 GB 5400 rpm SATA
    • Disket Sürücü Yok
    • Optik Sürücü Çift Katman desteğine sahip Lightscribe Super Multi DVD Yazıcı (+/-R +/-RW)
    • Parmak İzi Okuyucu Tümleşik parmak izi okuyucusu
    • Batarya 6 Hücreli Li-Ion -- 90 W AC Güç Adaptörü
    • Klavye 101 tuşlu
    • Ekran 15.4 WXGA (1280 x 800) High Definition BrightView Widescreen / Tümleşik Stereo Mikrofonu Olan HP Pavilion WebCam
    • İşletim Sistemi Vista Home Premium Türkçe
    • Boyutlar 259 x 357 x 34,9 mm / 2,65 kg
    • Geliştirilmiş Portlar 4 x USB 2.0, 1 x IEEE-1394, 1 x HDMI, 1 x VGA Çıkışı, 2 x Kulaklık Çıkışı, 1 x Mikrofon Girişi
    • Kablosuz Haberleşme 802.11b/g WLAN, Bluetooth
    • Aksesuarları HP Mobile Uzaktan Kumanda
    • Bellek Kart Yuvası 5''i 1 arada tümleşik Dijital Medya Okuyucu
    • Açıklama Microsoft® Works 8, Microsoft® Internet Explorer 7.0, Windows Mail, Adobe® Reader 8.0, Windows Media Player, HP Photosmart Essential , Windows Photo Gallery, DVD Play, Windows Movie Maker, Windows DVD Maker, Digital Persona Parmak İzi okuyucusu yazılımı
    • ***Yeni HP Pavilion Serisi Özel Şık Metalik Tasarım***

2. OrKuN Well-Known Member

Kurulumla gelen pek cok programı kaldırdım (Norton vs). Ücretsiz antivirüs programı kurdum. Bazı aero özellikleri kapattım. XP yüklemedim gerek duymadım. 4 aylık kullanımdan sonra sonuçlar aşağıdadır.

Performans: Bilgisayar cok hızlıdır. Güç Düğmesine bastıktan sonra masaüstü gelip arka programlar yüklenene kadar geçen süre 71 sndir. Bilgisayarda Autocad ve solidworks yüklüdür (kendinden gelmiyor) ve oldukça hızlı açmaktadır (Acad açılma süresi 3 sn 91 sarise, Solid açılma süresi 4 sn).

Windows Deneyim Dizini puanları ise 6 üzerinden: İşlemci 4.8, RAM: 5.9, Grafik Aero performansı 4, Oyun Grafikler 4.1, Hard disk 5.3

Tasarımı mükemmel. Metalik renge sahip. Bakan bir daha bakıyor. Götürdüğüm her yerde gözler laptobumun üzerinde. Ön kapakta Apple laptoplarınkine benzer HP ışığı var. Klavye düğmeleri kibar ve güzel. Dokunmatik tuşlar var. 2 adet kulaklık girişi ve 1 adet mikrofon girişi var.

MSN messenger tarzı sohbet programlarında entegre kamera ve entegre mikrofon işinizi süper görüyor. Cyberlink Youcam adında bir program var içinde egzantrik web kamera ayarları mevcut.

Hoparlörler Altec Lansingdir ve bu markayı bilmeyenler googleda aratıp hayranlık belirtilerine maruz kalabilir.

Kendinden gelen Cyberlik video izleme ve Quick Play bir harika. Film izlerken uzaktan kumandayı kullanmak zevk veriyor. Video kameramla firewire üzerinden video alıp DVD oluşturdum performansı süper.

Parmak izi okuyucusu internet sitelerinde mail hesabı veya forumlara girerken size kullanıcı adı ve şifre yazmaktan kurtarıyor. PC açılışında da hiç kimse bilgisayarınıza erişim yapamaz parmak iziniz gerekiyor.

Olumsuz yanları:

160 GB harddisk var: HDD yi parçaladım. C 100 GB, E 42 GB. D sürücüsü zaten Recovery bölümü. Eğer ki bilgisayarı mp3 ve Film ile dolduracaksanız taşınabilir hard disk gerekecek size. mp3 ve film doldurmayacaksanız hard disk kapasitesi size yeter.

DVD Sürücüsü: Kapak elle zor açılıyor.

Sayfayı Paylaş