Hp Compaq Mini 700ET Bilgisayar (FT309EA)

Konusu 'Donanım' forumundadır ve ot-gu tarafından 26 Ocak 2009 başlatılmıştır.

1. ot-gu Genel Sorumlu

Hp Compaq Mini 700ET Bilgisayar (FT309EA)

Özellikler
    İşlemci, işletim sistemi ve bellek
    İşlemci türü Intel® Atom™ işlemci N270
    • 1.60 GHz, Düzey 2 önbellek 512 KB
    Yüklü işletim sistemi Gerçek Windows® XP Home Service Pack 3 (32-bit)
    Standart bellek 1024 MB
    Bellek düzeni (1 x 1024 MB)
    Maksimum bellek 1 GB'a kadar DDR2 belleği destekler​
    Dahili sürücüler
    Dahili sürücüler 60 GB
    Sabit disk denetleyicisi SATA Sabit Disk Sürücüsü
    Sabit disk sürücüsü hızı 4200 rpm​
    Sistem özellikleri
    Bellek kartı aygıtı SD/MMC desteği için 2-in-1 kart okuyucusu
    Ağ arabirimi Ethernet 10/100BT tümleşik ağ arabirimi
    Kablosuz teknolojileri 802.11b/g WLAN
    Kablosuz yeteneği Bluetooth® kablosuz ağ iletişimi
    Harici G/Ç bağlantı noktaları 2 USB 2.0, 1 RJ45 ethernet konektör, 2 kulaklık çıkışı + mikrofon girişi combo fiş, genişletme bağlantı noktası
    Ekran boyutu 10,2" WSVGA Yüksek Çözünürlüklü HP LED BrightView ekran
    Ekran çözünürlüğü 1024 x 600
    Grafik alt sistemi adı Intel GMA950
    Video RAM En çok 128 MB Toplam Kullanılabilir Grafik Belleği
    Web kamerası Tümleşik mikrofona sahip web kamerası
    Dahili ses 3B Sound Blaster Pro uyumlu ses - 16 bit tümleşik
    Hoparlörler ve mikrofon Altec Lansing® hoparlörler
    Klavye %92 tam boyutlu klavye
    Güç kaynağı türü 30 W AC Güç Adaptörü
    İşaret aygıtı Touch Pad, dikey Yukarı/Aşağı Kaydırma alanı, sağ ve sol tıklatma özelliği
    Pil türü 3 hücreli Lityum-İyon (Li-Ion) pil​
    Yazılım
    Yazılım - Verimlilik ve finans Microsoft® Works
    Önceden kurulu yazılımlar Microsoft® Internet Explorer; Windows Mail; Adobe® Reader. turkeyarena.com
    Optik sürücü yazılımı Windows Media Player; Macromedia Flash Player; Windows Internet Explorer
    Ürünle gelen yazılım HP Connection Manager, Kurtarma cd/dvd si, notebook yardım ve destek​
    Boyutlar / ağırlık / garanti
    Product weight 1,02 kg
    Paket ağırlığı 2,45 kg
    Product dimensions (W x D x H) 16,67 cm (U) x 26,17 cm (G) x 2,52 cm (Y)
    Paket boyutları (G x D x Y) 335 x 110 x 295 mm
    Garanti 2 yıllık, yalnızca serviste, parça ve işçilik
    Sınırlı garanti kapsamı ve istisnaları Ürününüzün garanti kapsamını 3 yıla kadar uzatabilir ve kaza sonucu oluşacak hasarlara karşı koruyabilirsiniz; daha fazla bilgi için HP satıcınızla görüşün.​

2. serdarge New Member

Merhaba
    bu bilgisayardan almayı düşünüyorum beni düşündüren iki şey var.
    1- bataryası
    2-vga çıkışı yok
    bu konuda bilgi verebilir misin özellikle vga çıkışı yok ama değişik bir çıkışı var galiba ara kablo kullanılabilir mi?
    Teşekkürler

3. ot-gu Genel Sorumlu

Compaq Mini'de ortaya çıkan en büyük özellik full boyutta olan klavyesi, bence o netbooklar arasında klavye açısından bir stardır. Çünkü bütün çıkan netbookları vatanda inceleme fırsatı buldum, bazı modellerinki cep telefonu tuşu gibiydi korkunç bir şey bu bence. Bir tuşa basayım derken bazılarında üç karakter birden çıkıverebiliyor yani.

Ekranı çok iyi parlaklıkta, hatta o kadar parlak ki internette gezinmek için parlaklık ayarını kısmanız bile gerekebiliyor.

Sesi mükemmel, bir filmi geniş bir odada son sese alırsanız rahat rahat bir kaç kişi beraber izleyebilirsiniz. Ama yan yana oturmalısınız ekran sağdan soldan çok büyük performans vermiyor.

Ekran kartı Diractx9.0 ve Pixel Shader 2.0 destekli görünüyor, eski 3D oyunları rahatlıkla oynayabilirsiniz fakat: burası önemli oyun mutlaka 1024x768 çözünürlük istiyorsa bazen oyunlar hata verebiliyor, açılamayabiliyor. 1024x600 olduğu için ekran, hangi oyunun açılıp açılmayacağı biraz riskli ve merak konusu açıkçası. 3D oyun esnasında ram üzerinde aşırı ısınma oluyor dikkat. Genel çalışmada ısınma sorun olmuyor.

Harddisk bence 60 GB yeterli olmuş. performansı da fena gelmedi açıkçası.

Pili 3 hücreli, belki piyasada 5-6 hücrelisini bulabilirsiniz almanızı tavsiye ederim çünkü hemen bitiverebiliyor. Ama kullanıma göre değiştiği ortada. Mesela film izlemek için ışığı sonuna getirmek şart. Ortamdaki ışığı kapatırsanız düşük ışık ayarında da film izlenebiliyor. Wireless felan kapatıp uzun uzun çalışılabilir mi bilmiyorum bunları zamanla deneyerek görmek lazım.

Mouse Touch pad gayet performanslı, tuşlar sağda ve solda ortada touch pad alışmak zaman alabilir. Yukarı aşağı kaydırma pek anında cevap veremeyebiliyor ama genelde güzel gördüm. Ayrıca mouse kullananlar için touch pad'in enerjisini keserek enerji tasarrufu tuşu düşünülmesi bence iyi olmuş.

Mikrofon fena değil, zaten dahili mikrofonu olduğu için ikinci mikrofon jack'ı kullanmak yerine ikisi bir arada düşünülmüş bu da fazladan delik açmamak adına güzel olmuş. Toz girecek bir deliği azaltmak güzel.

Kamerası gerçekten dandik, gece floresan olan odada bile sizi kapkara bir yüzle gösteriyor ancak gündüz sizi tam net görebiliyor.

İki USB, kart okuyucu: SD, MMC destekli, Ethernet Jack'ı bile toz almasın içine diye kapaklı düşünülmüş. İlk anda göremiyorsunuz bile. Bluetooth var, Wireless kapama ayrı tuştan yapılıyor bu iyi. Wireless çekme mesafesi çok iyi.

XP home TR SP3 yüklü olarak geliyor. Bu da güzel bir şey ama recovery düşünülmemiş malesef tekrar kurulum için DVD rom gerekecek veya USB den boot alma özelliği var mı daha biosuna bakmadım ama kesin vardır bence.

Genel olarak öne çıkanlar:

+ Ofis programları, XP, film, müzik-ses ve internet performansları gayet yeterli.
    + Tasarım harika, yazı yazmak ayrı bir zevk.
    + Çok hafif, gerçek taşınabilir.
    + Dvd zaten hiçbir Netbook’ta yok, bu kabul edilebilir.

- Oyunlar düşündürücü.
    - Pil orta seviye.
    - Kamera dandik.

4. OrKuN Well-Known Member

Pil düşündürücü, ofis uygulamalrını en kısık ekran parlaklığında wireless kapalı iken 2-2,5 saat, ofis ve wireless açık +internette gezerken 2 saat ortalama.
    Ama Film izlerken oyun oynarken ekranı full parlak açmak lazım ozamanda pil 1-1,5 saat gidiyor.

soldaki giriş kendine özel bir ayırıcı jack ile tv veya vga out. yalnız jack kutudan çıkmıyor. :(

bu vga çıkış için ara kabloyu Türkiyede bulmak zor yada ben bulamadım, e-bay gibi uluslararası sitelerde aramak lazım ;)

Sayfayı Paylaş