HP Compaq 6510b Business Dizüstü Bilgisayarı (GB863EA)

Konusu 'Donanım' forumundadır ve ot-gu tarafından 31 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

1. ot-gu Genel Sorumlu

HP Compaq 6510b Business Dizüstü Bilgisayarı (GB863EA)

Özet bilgiler
    • İşlemci türü

Intel® Core™2 Duo Processor T7100
      • 1,80 GHz, 2 MB L2 önbellek
    • Yüklü işletim sistemi FreeDOS
    • Uyumlu işletim sistemi FreeDOS, Windows XP Home ve Windows XP Professional sürücüleri HP United States - Computers, Laptops, Servers, Printers & more adresinde bulunabilir (Ülkeye/bölgeye göre değişiklik gösterebilir) Onaylı: SuSe Linux Enterprise Desktop 10
    • Ekran türü TFT
    • Ekran boyutu 14,1 inç çapraz
    • Ağırlık Starting at 2.4 kg
    • Boyutlar (G x D x Y) 3.4 (at front) x 33.1 x 24.3 cm
    Sistem özellikleri

• Dahili sabit disk sürücüsü 80 GB
    • Sabit disk sürücüsü hızı 5400 rpm

• [*]
      [*]
      Optik sürücüler DVD/CD-RW Birleşik Sabit
      [*]
      Çok bölmeli aygıtlar Optional External Multibay II devices
      [*]
      Standart bellek 1 x 512MB DDR2
      [*]
      Bellek yuvaları 2 SODIMM slots supporting dual channel memory
      [*]
      Yonga kümesi Mobile™ Intel® 965GM Express Chipset

Taşınabilirlik
    • Ağırlık Starting at 2.4 kg
    • Boyutlar (G x D x Y) 3.4 (at front) x 33.1 x 24.3 cm
    • Ekran türü TFT
    • Ekran boyutu 14,1 inç çapraz
    Bağlanabilirlik
    • Kablosuz teknolojileri Intel® Kablosuz LAN 802.11a/b/g, mini-pci kartı, Bluetooth
    • Kablosuz yeteneği Evet
    • Modem 56K modem - turkeyarena.com
    Genişletilebilirlik
    • Genişletme yuvaları Slots available for additional devices: 1 Type I/II PC Card slot supports both 32-bit CardBus and 16-bit cards, 1 6-in-1 media reader
    • Harici G/Ç bağlantı noktaları 4 USB 2.0 ports, VGA, stereo microphone in, stereo headphone/line out, Firewire (1394a), power connector, RJ-11, RJ-45, S-video TV out
    Grafik / ses
    • Grafik alt sistemi adı Intel® Graphics Media Accelerator X3100
    • Grafik alt sistemi ekran kartı belleği Up to 384-MB shared system memory
    • Görüntü çözünürlüklerinin açıklaması 1280 x 800 WXGA
    • Ses High Definition Audio, stereo speakers, stereo headphone/line out, stereo microphone in, integrated mono microphone
    Diğer bilgiler
    • Klavye Full-sized keyboard
    • İşaret aygıtı Kaydırma bölgesi bulunan dokunmatik yüzey
    • Standart garanti bildirimi 1 yıl depoda tutma (bazı ülkelerde teslim ve iade (yükseltme olanağı vardır, ayrı satılır)) birincil batarya için 1 yıllık garanti
    • Güç özellikleri 6-cell (55 WHr) Lithium-Ion battery, optional secondary HP Extended Life Battery (8 Cell) and HP Ultra-Capacity Battery (12 Cell)
    • Güç gereksinimleri External 90W HP Smart AC adapter, HP Fast Charge Technology
    • HP Protection araçları HP ProtectTools, TPM Embedded Security Chip 1.2, HP Fingerprint Sensor, optional Smart Card Reader
    • Güvenlik yönetimi Kensington Kilidi yuvası, Symantec Norton Internet Security, HP Gizlilik Filtresi
    • Yerleştirme çözümleri HP Basic Docking Station, HP Advanced Docking Station, HP 3-in-1 NAS Docking Station, HP Adjustable Notebook Stand, HP Monitor Stand, HP External MultiBay II (all sold separately)
    • Çalışma ısısı aralığı 0° to 35° C
    • Çalıştırma nem aralığı 10 to 90% RH
    • Çalışmama nemi 5 to 95% RH

2. karabatak New Member

arkadaşım kolay gelsin ben bu bilgisayarın xp driver'ını arıyorum bulabilirmisin sitesinden indirdiğim hiç bir işe yaramıyor bir kaçı işe yarıyo ama genel anlamda driver sorunu cıkıyor mavi ekran veriyor açılışta tam windows'a girecekken tekrar kapanıyor bir kere daha açtıktan sonra düzeliyor yalnız benim windowsta bir sorun yok o kesin söylim ne varsa driver'da var
    bulabilirsen çok sevinirim şimdiden kolay gelsin saygılar

3. ot-gu Genel Sorumlu

4. 5n1k New Member

merhabalar HP compaq 6510b kullanıyorum ve sesle ilgili sorun yaşıyorum ne yüklemeye çalıştıysam olmadı yükleme işlenminde şu hatayı veriyor "the HDA bus driver is required but not found" yardımcı olursanız sevinirim

5. BaRıŞ Well-Known Member

Üretici firmadan son BIOS güncellemesini yapmanı tavsiye ederim veya BIOS ayarlarında ses ile ilgili ayarların "on" yada "enable" olmasını kontrol edebilirsin. bu işlemleri kontrol ettikten sonra driverları tekrar deneyebillirsin ;)

Sayfayı Paylaş