Hintli Tata’nın ’pick-up’ı Türkiye’de üretilerek

Konusu 'Diğer Markalar' forumundadır ve OrKuN tarafından 11 Haziran 2008 başlatılmıştır.

1. OrKuN Well-Known Member

Hintli Tata’nın ’pick-up’ı Türkiye’de üretilerek Avrupa’ya ihraç edilecek

Tata otobüslerden sonra pick-up modeli Xenon, Türkiye’de üretilip Avrupa’ya ihraç edilecek..

Hintli Tata Motors’un Türkiye Distribütörü İsotlar tarafından Adana’da kurulacak fabrikada ilk etapta 5 bin adet araç üretilecek. Geçtiğimiz aylarda İngiliz Jaguar ve Land Rover’i 2.3 milyar dolara Ford’dan satın alan Tata Motors, 2009 yılı Mart ayında faaliyete geçmesi beklenen fabrikayla Tayland ve Rusya’dan sonra Türkiye’yi de pick-up üretim merkezi haline getirecek.

Tata markalı otobüslerden sonra şimdi de pick-up modeli Xenon, Türkiye’de üretilip Avrupa’ya ihraç edilecek. Hintli Tata Motors’un Türkiye Distribütörü İsotlar Grup tarafından 12 milyon dolarlık bir yatırımla Adana’da kurulacak fabrikada ilk etapta 5 bin adet araç üretilecek. Geçtiğimiz aylarda İngiliz Jaguar ve Land Rover’i 2.3 milyar dolara Ford’dan satın alan Tata Motors, 2009 yılı Mart ayında faaliyete geçmesi beklenen fabrikayla Tayland ve Rusya’dan sonra Türkiye’yi de pick-up üretim merkezi haline getirecek.

Tata’nın 5 yıllık planı

Tata Motors Ticari Araçlar Dünya Başkanı P.G. Shankar, 1997 yılında İsotlar Grup ile yaptıkları işbirliği sonrasında Türkiye pazarına adım attıklarını belirterek, "Dünyanın önemli oyuncularının üretim yaptığı Türkiye’de bulunmak bizim için çok önemli. Türkiye sadece büyük bir pazar değil, aynı zamanda başta Avrupa olmak üzere çevre ülkelere ihracat açısından çok avantajlı bir coğrafi konuma sahip" dedi. Shankar, İsotlar’la ortaklıklarında 11’inci yıla girdiklerine işaret ederek, şunları söyledi: "Bu dönemde Türkiye’de önemli bir gelişme kaydettik. Binek ve ticari modellerimiz pazarda kayda değer bir yer edindi. Tata markalı otobüslerin Türkiye’de üretimi başladı. Şimdi de pick-up modelimiz Xenon, Türkiye’de üretilerek Avrupa’ya ihraç edilecek. Önümüzdeki 5 yıl için çok büyük planlarımız var. 11 yılda yapılanların çok daha fazlasını gerçekleştireceğiz."

11.06.2008, Çarşamba

Sayfayı Paylaş