Hindistan Cevizli Pasta Tarifleri

Konusu 'Mutfak Bölümü' forumundadır ve Pelin tarafından 25 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

1. Pelin Super Moderator

Hindistan Cevizli Pasta
    Malzemeler:
    • 1 paket kekun (ya da 2 adet iki katlı pastaban)
    • 1 büyük paket hindistan cevizi
    • 1,5 su bardağı şeker
    • 1 paket krem şanti
    • 2 su bardağı lor+süt karışımı
    • 1 adet yeşil limon kabuğu rendesi (isteğe bağlı)
    Amerikan Ölçüleri ile:
    • 1 (18oz) pkg butter flavored cake mix
    • 1 (12oz)pkg fz coconut, thawed
    • 2 c. sugar
    • 1 1/2 c. fz Cool Whip, thawed
    • 1 (16oz) ctn sour cream
    Hazırlanması:
    Kekun'u paketteki tarife göre hazırlayıp pişirin. Soğuduktan sonra dörde kesin.Yaklaşık 300gr lor peynirini rondoya koyun, koyu kıvamlı bir krema elde edene kadar azar azar süt ilave edip karıştırın.Şeker ve hindistan cevizini kremaya ilave edip mikserle karıştırın. Karışımdan 1 su bardağı kadar ayırıp kalanına limon kabuğu rendesi ilave edin. Kremaları buzdolabında soğutun.Limon kabuğu ilave ettiğiniz kremayı katların arasına sürün.
    Krem şantiyi paketteki tarife göre hazırlayıp ayırdığınız 1 su bardağı krema ile karıştırın. Bu karışımı pastanın üzerine ve yanlarına sürün. Kenarlarına limon kabuğu ile karıştırılmış hindistan cevizi yapıştırın.Pastayı hava geçirmez bir kabın içine koyup (veya streç film ile iyice kaplayıp) buzdolabında 3 gün bekletin. Artan kremayı da kapaklı bir kabın içinde dolaba kaldırın. Servisten önce pastanın üzerini krema ve limon kabukları ile süsleyin.
    Not: ben hindistan cevizini ve ekşi kremayı ölçmeden göz kararı ilave ettim, önemli olan sürülebilecek yoğunlukta bir krema elde etmek.

2. Pelin Super Moderator

Hindistan Cevizli Pasta
    Malzemeler:
    • 300 gr ahududu (dondurulmuş)
    • 175 gr kepekli bisküvi
    • 100 gr margarin
    • 8 yaprak jelatin
    • 500 gr labne peyniri
    • 300 gr tuzsuz süzme yoğurt
    • 150 ml meyve şurubu
    • (vişne, böğürtlen gibi)
    • 1 - 2 çorba kaşığı pudraşeker
    • 400 ml süt kreması
    • 2 - 4 çorba kaşığı rom
    • 16 hindistan cevizli şekerleme
    Süslemek İçin:
    • Yarım demet taze nane
    • (soğuma süresi: 2 saat)
    Hazırlanışı:
    Ahududunun açılmasını bekleyin. Bisküvileri mutfak robotunda ufalayın. Margarini bir tavada eritin. Bisküvileri ekleyip karıştırın. Kelepçeli bir kalıbın içine yağlı kağıt yayın. Ufalanmış bisküviyi kalıba alıp bir taban oluşturun. Üzerine iyice bastırın. Soğuk bir ortamda bekletin.

Bu arada soğuk suda jelatini yumuşatın. Labne peynirini yoğurt, meyve şurubu ve pudraşekeri ile karıştırın. Jelatinin suyunu sıkın ve küçük bir tencerede kısık ateşte eritin. 2 - 3 çorba kaşığı labne karışımdan ekleyin. Ardından karışımın tamamını ilave edin. Süt kremasını çırpıp rom ve ahududuyu ekleyin.

Kremayı bisküvi tabanının üzerine yayın. Pastanın üzerini kapatıp soğuk bir ortamda bekletin. Pasta donmaya başladığında hindistan cevizli şekerlemeleri üzerine yerleştirin. Pastayı en az 2 saat buzdolabında bekletin. Dilerseniz servis yapmadan evvel nane yapraklarını yıkayıp pastayı süsleyin.

3. Pelin Super Moderator

Hindistan Cevizli Ilık Pasta
    Malzemeler:
    • Yarım Kakaolu Pasta Keki
    • 1 Su B. Ceviz
    • 1 Su B. Hindistan Cevizi
    • 1 Yumurta
    • 1 Limon Kabuğu Rendesi
    • 1 Çay B. Sıvıyağ
    • 1 Çay B. Toz Şeker
    Hazırlanışı:
    Karıştırma kabına yumurtayı kırın ve şekerle karıştırın. Cevizi, hindistan cevizini, limon kabuğu rendesini ve sıvıyağı da ilave edin.
    Spatulayla iyice karıştırın. Yağlanmış fırın tepsisine pasta kekini koyun. Elde ettiğiniz karışımı kekin üzerine dökün ve elinizle düzeltin.
    Önceden ısıtılmış 170 derecelik fırında 15-20 dakika kadar pişirin. Dilerseniz toz yeşil fıstıkla süsleyebilirsiniz.
    Not:Oktay Usta Tarifi

4. Pelin Super Moderator

Hindistan Cevizli Çikolatali Alman Pastasi
    Malzemeler:
    Kek Malzemesi:
    • 1/2 bardak bitter cikolata
    • 3 yemek kasigi cocoa
    • 6 Yemek kasigi Su
    • 230 Grm tereyagi ( oda sicakliginda)
    • 1 1/4 + 1/4 bardak seker
    • 4 Yumurta Sarilari ayrilmis
    • 2 Bardak un
    • 1 Tatli kasigi baking powder ( hamur kabartma tozu)
    • 1 Tatli kasigi baking soda ( karbonat tozu)
    • 1/2 Tatli kaisgi tuz
    • 1 Bardak Buttermilk ( tarifimiz burada)
    • 1 Tatli kasigi vanilla
    Hindistan cevizli ic malzemesi:
    • 1 bardak krema (eyer kremaniz sekerli ise kediniz seker oraninin ayarlaya bilirsiniz)
    • 1 Bardak seker
    • 1 bardak kahverengi seker
    • 3 Yumurta sarisi
    • 3 Yemek kasigi margairn /tereyagi
    • 1/2 Tatli kasigi tuz
    • 1 bardak ceviz ( firinlanmis ve dovulmus)
    • 1 bardak ve ceyrek hindistan cevizi ( firinlanmis uzerleri kizartilmis)
    Uygulaması:
    Iki Adet kek kalibimizin altina yagli kagit serdikden sonra sprey yada normal yag ile yaglayalim. Firini 350F 180C dereceye ayarlayalim.
    Cikolatayi 6 kasik su ile puruzsuz haline kadar karistirarak hafif atesde eritelim ve ilinmasi icin kenara alalim.
    Tereyagi ve 1 bardak ve ceyrek bardak sekeri krema halini alincaya kadar cirpalim ( el mixer ile 10 dakika kadar)
    Yumurta sarilarini, cikolatayi ekledikden sonra un, kabartma tozu, tuz ve karbonat ekleyip hafif cirpalim. Sonra bir kenara alalim.
    Temiz bir kase icinde diger ceyrek seker ile yumurta beyazlarini cirpalim. Kopurdukden sonra, ispatula yardimi ile cikolatali karisima kopurmus yumurta beyazlarini yedirelim.
    2 Ayri kaliplara paylastirip pisirelim. Kekleri 45 dakika pisirelim. Pistikden sonra sogumalari icin tersini cevirip sogutalim.
    Hindistan cevizli krema yapimi:
    Krema , seker, tere yagi ve yumurta sarilarini ates’e dayalinikli bir tencereye alip hafif atesde karistiralim. Icine hindistan cevizi ve cevizleri ekledikden sonra kaynamadan atesden alalim.
    Chocolate Mousse
    • 11 tane parca alman bitter cikolatasi
    • 1cup eritilmis tuzsuz tere yagi
    • 4 yumurta sarisindan ayrilmis
    • 1 cup krem santi (whipping ceram)
    chocolate mouse yapimi..
    •Bir tencere icersine yumurta sarilarini alalim ve cikolatalri tere yagini koyup karistira karistira ganas yapalim diyer yanda beyalari kopurunceye kadar cirppalim ve krem santiyide kopurttelim her ikisini bir birine (fold) yani katlar gibi spatula ile bir birine yavas yavas katlayalim alttan uste nazik bir sekilde
    •kremsanti ve yumurta beyazlari bir birine karisinda cikolatali karisimida kermestili karisima ayni sekilde katlayalim
    •yanliz birsey soylemek istiyorum turkiyedeki krem santilerde seker yok sanirim bizim buradaki kremsantiler sekerli oluyor sizler yaparken seker ayarini kendi arazinuza gore ayarlayabilirisniz..
    •Kek i bitirme asamasi
    •Son olarak keklerimiz soslarimiz ve kremamizi yaptik simdi bitirme asamasina geldik
    • Kelepceli kaliba ikiye bolunen kekleri aldim ve icersine hindistan cevizli sostan koydum ve uzerine mouse sos koydum ustune bir kek daha koydum ve bu sekilde uc kat yaptim en son kalan keki yine ortadan cok ince bir tabaka olarak ikiye boldum en son katina sadece mouse koyup dolaba aldim ikisaat dolapta beklettik bu arada yine aci cikolatali ve sutlu cikolatali bir ganaj hazirladim kelepceli pasta kalibindaki kekimizi dopalaptan cikarttip uzerine ince bir tabaka olark ganaj i doktum yine buz dolabina koyup ikisaat daha beklletttim ve dopaltan servis icin cikarttigimda yanlarini ince uclu bir bicak ile kesip kelepceli tepsiden cikarttim ve kenarlarina tekrar cikolata surup ceviz kapladim userinede birer parca ceviz ve kreme il susleyip servise aldim..

Sayfayı Paylaş