Hindistan Cevizi Yağı Faydaları ve Kullanımı

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 17 Mart 2009 başlatılmıştır.

1. elif Moderator

Hindistan Cevizi Yağı Faydaları ve Kullanımı
    Hindistan Cevizi Yağı: Hindistan cevizi meyvesinden sıkma yöntemiyle yağ elde edilmektedir. Myristicin içerir.

Hindistan Cevizi Yağının Faydaları: Hazmı kolaylaştırır. Fiziksel yorgunluğu giderir. Saç dökülmesinde etkilidir. Bulantı ve kusmayı giderici etkiye sahiptir. [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Hindistan cevizi yağı, yıpranmış saç uçlarınıza bakım yaparak yumuşak ve parlak bir görünüm kazandırır. [/FONT]İltihaplanmaya karşı etkili olduğundan haricen eklem ve kas ağrılarına ve romatizmaya karşı kullanılır. Ayrıca pastalarda esans olarak kullanılır.

Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır? Günde 2 defa bir çay bardağı suya veya şekere 2-3 damla damlatılarak alınır.

Haricen: Uygulanacak yere defne sabunu ile temizlenir. Bol miktarda yedirilerek tatbik edilir. Ayakta oluşan mantar hastalıklarında da sürülerek kaşıntı önlenir.turkeyarena.com Masaj yapılarak cilt altında toplanan yağ ve toksit maddelerin terleme yolu ile dışarı atılmasını sağlar.

Uyarı : Hamilelik döneminde kullanılması sakıncalıdır. Fazla miktarda kullanılması halinde başağrısı ve taşikardi belirtisinde zehirlenme olabilir.

2. elif Moderator

hindistancevizi yağı ile evde yapılabilecek bir el kremi tarifi

GEREKLİ MALZEMELER ;
    15 gr. hindistan cevizi yağı, 7.5 gr.vazelin, 15 gr. bal

HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Tüm malzemeyi iyice birbirine karıştırın. Malzemelerin iyice karışması için, bu işlemi kabı sıcak suya oturtarak yapabilirsiniz. Elde ettiğiniz karışımı, saklamak için kavanoza aktarın ve el kremi olarak ihtiyaç duyduğunuz zaman kullanın.

3. Berra Well-Known Member

hindistan cevizi yağını saç için kullananlar varmı, gerçekten saçı besleyip uzamasını sağlıyormu

4. Emel Well-Known Member

Saçımı kırıklar yüzünden kestirmiştim biran önce uzamasını istiyorum. Hindistan cevizi yağı gerçekten etkili olur mu?

5. Misafir Guest

ben kullanıyorum hatta şu an saçımda. ben çok memnunum ucuza saç bakımı, üstelik kimyasal değil.

Sayfayı Paylaş