Hem güzel foto, hemde güzel video çeken

Konusu 'Fotoğrafçılık' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 30 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

1. BaRıŞ Well-Known Member

İkisinede bazen ihtiyaç duyabiliyorum. Bu yüzden Tek makinada iki özelliğinde bulunmasını istiyorum.

Ne tavsiye edersiniz.

2. EmRe Well-Known Member

konpaklarda yüksek video çözünürlük ekliyorlar ama kimisi sınırlı çekim yapıyor yada çekim yaparken zoom özelliği olmuyor. Birde çok uzun süre çekim yapılırsa ccd sensör fazla ısındığı için sensörün ömrü kısa oluyor.

sizin istediğiniz şuan dsrl makinalarda var hem foto hem video kalitesi ve fazla ısınmayan cmos sensör.

3. pult Well-Known Member

erciyes
    Bu iş için ayırdığın bütçe ne kadar?bu işi gören 300 lirayada 5000 lirayada makine var.
    Ne kadarlık bir şey istiyorsun yaz bende sana o fiyat aralığında en uygun makineyi seçeyim,saygılar.

4. BaRıŞ Well-Known Member

kusurabakmayın yoğun iş temposundan fırsat bulup giremedim...bütçe 1000 TL olarak düşünüyorum ama tavsiye üzerine 1200-1300 arası zorlayabilirim ;)

5. pult Well-Known Member

erciyes

Benimde test ettiğim 3 adet makine önereceğim sana.

Canon SX1
    10.0 megapiksel çözünürlük
    Canon CMOS sensör
    20x geniş açı (28mm, f/2.8) optik zum objektif
    2.8 inç genşi format çok açılı dönebilen LCD II ekran
    Saniyede 4 kare seri çekim
    DIGIC 4 görüntü işlemci
    Optik Görüntü Sabitleyici
    Full HD (1080p, 30 kare/sn) video kayıt
    HDMI çıkışı
    Tam otomaitk mod dahil çeşitli hazır çekim modları
    High ISO
    Motion Detection
    Servo AF
    Otomatik kırmızı göz giderme
    i-Contrast
    Çoklu Kontrol Kadranı

Sony HX1
    Efektif çözünürlük: 9.1 megapiksel
    Sensör : 1/2.4 Exmor CMOS Sensör
    Lens : G Lens
    Zum : 20x optik Zum
    Bionz İşlemci: Var
    HD Video kayıt: 1080p / 30p HD
    Geniş açı: 28mm
    ISO: 3200
    Ekran: 3.0 inç Clear Photo LCD Plus
    Batarya ömrü: 195 dakika

Panasonic FZ 28
    Çözünürlük 10.70 Mpixel
    Maksimum çözünürlük 3648x2736
    Minimum çözünürlük 640x480
    Sensör boyutlari 1/2.33-inch
    Sensör tipi CCD
    Optik Zoom Evet
    Odak uzakligi çarpani n/a
    Genis açi zoom (mm) 27
    Tele zoom (mm) 486
    Dijital zoom Evet
    Otomatik odaklama Evet
    Manuel odaklama Evet

Benim bu modeller arasında en çok cezbeden canon sx1 oldu,özelliklede fotoğraf kalitesi mükemmel,öbür yanda sony hx1 çok yenilik sunuyor yeni sensörü video kalitesi gövde yapısı lensi çok başarılı bir ürün,panasonic fz28 çok mükemmel zoom yeteneğine sahip fotoğraf ve videodada çok başarılı.

Bu saydığım ürünler üç aşağı beş yukarı bütçeni çok aşmaz:)

6. OrKuN Well-Known Member

fotoğraf makinesi denince aklıma ilk gelen marka canon oluyor, nedenini bende bilmiyorum tam olarak, çocukluktan beri aklımıza öyle yer etmiş anlaşılan :)

7. pult Well-Known Member

OrKuN: :) haklısın slr makinelerde canon ve nikon her zaman piyasanın hakimi olmuşlardır,nikon kompakt makinelerde canonun biraz arkasında kalmış olsada slr olarak aynı şeylerdir.

compakt ve yarı slr (slr-like) olan makinelerde panasonic,sony,olympus ve fujifilm bir hayli başarılı ürünler üretiyorlar.

8. BaRıŞ Well-Known Member

d-slr makinelerde nikon ve canon dan vazgeçmemek gerek anladığım kadarıyla

9. pult Well-Known Member

Bunların hemen arkasından pentax,ve sony gelir.
    Pentax ve sony'nin bazı modelleri conon ve nikon'un bazı modellerinden iyidir hatta.

10. OrKuN Well-Known Member

banada pentax cazip geliyor ismindenmi etkileniyorum ne, giriş seviyesi güzel cihazları var sanırım, pentax için lens sıkıntısı varmı pult hocam.

11. pult Well-Known Member

Kullanan arkadaşlarım var pentax,lens konusunda hiç sıkıntı yok,pentax lens haricinde tamron ve sigma'da pentax için lens üretmektedir,pentax'ın çok güzel makineleri vardır bende çok severim ama her nedense hiç pentax'ım olmadı,bendeki canon sevdasından olabilir:)

Sayfayı Paylaş