Hdd veri transfer sorunu

Konusu 'Donanım' forumundadır ve boikot tarafından 8 Ekim 2008 başlatılmıştır.

1. boikot Well-Known Member

bilgisayarıma 250 gb seagate marka ikinci bir hdd bağladım ilk bağladığımda böyle bir sorun yoktu fakat geçende elektrik kesintisinden sonra pc yi açtığımda ikinci taktığım hdd e veri kopyalarken bir yavaşlama olduğnu sezdim dosyalar kopyalanırken takılmalar oluyor minapta müzik dinliyosam parçada takılma ve kutucuktan kutucuğa giden mektup animasyonunda da takılmalar oluyor acaba bunun nedeni ne olabilir ve nasıl düzeltebilirim..

2. ot-gu Genel Sorumlu

chkdisk ve ardından disk birleştiriciyi çalıştır olmadı bas formatı bunlardan sonra halen devam ederse garantiye gönder...

3. boikot Well-Known Member

işletim sistemim ıde olan maxtor marka hdd e kurulu ikinci bir hdd taktım seagete 10as modeli 250 gb ıde maxtordan sata2 saegate mp3 leri videoları atıyorumda o yüzden biraz yavaş sanki hatta çok yavaş acaba biri ide biri sata2 olması mı sorun yani yavaşlık normla olabilir mi

4. ot-gu Genel Sorumlu

elektrik kesilmesinden sonra demişsin, muhtemelen harddiskin bazı bölümleri zarar görmüş olabilir, yukarda yazdığım programları çalıştır (Başlat/çalıştır/ chkdsk yaz enter) denetlesin harddiski problem varsa çözmeye çalışır zaten, ardından disk birleştiriciyi çalıştır çok fazla parçalanmış veri varsa oda yavaşlatır.

5. boikot Well-Known Member

Tamam sorun çözüldü.

Sayfayı Paylaş