Hamilelikte Halsizlik Nasıl Giderilir

Konusu 'Gebelik ve Doğum' forumundadır ve elif tarafından 18 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. elif Moderator

Hamilelikte Halsizlik Nasıl Giderilir
    Gebelikte oluşan halsizlik ve yorgunluğu azaltmanın en önemli yolu her gece en azından 7-8 saat uyumaktır. Eğer günlük program uygunsa öğle uykusu, kadın çalışıyorsa kısa aralıklı olarak istirahat tavsiye edilir. Demir takviyeli dengeli diyete devam edilmelidir. Düzenli egzersiz ve sosyal aktivite yorgunluk hissini azaltabilir. Enerji arttırdığı söylenilen ilaç ve kafein tüketiminden kaçınılmalıdır. Gebe kadın, kendisini sürekli yorgun hissediyorsa: yetersiz beslenme, egzersiz eksikliği, kansızlık, kalp hastalığı gibi sistemik bir rahatsızlık, fazla aktivite, gebeliğe karşı aşırı tepki ve psikolojik etkenler yönünden incelemenin yapılması gerekir.

2. miyase Guest

Gebelikte yorgunluk için baktım ama tatmin edici bulamadım.kan değerlerim yüksek,iştah iyi ama uyku uyumak istiyorum. Uyuyorum ama dinlenemiyorum. Sakin ortam istiyorum, baş ağrılarım oluyor. İkinci çocuğuma hamileyim 2.5 aylık oldu. Kusmalar falan kötüyüm yani.

Sayfayı Paylaş