Hakan Şükür Aslında Türk Değilim Krizine Açıklama

Konusu 'Medya Haber' forumundadır ve elif tarafından 23 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. elif Moderator

Hakan Şükür'den "Türk Değilim" Krizine Açıklama
    Hakan Şükür: Bölücülüğü Reddeden Açıklamam Çarpıtıldı

Hakan Şükür sbir öğrencinin kürt sorunuyla ilgili sorusuna verdiği cevapla Türkiye'nin gündemine yerleşti. "Ben bir Arnavut'um. Aslında bu açıdan bakarsanız Türk değilim. Ama bu topraklarda ekmek yedim. Bu topraklarda yaşıyorum. Geçmiş dönemde kalıplara bölünmüşlük nasıl varsa, etnik kökenlere bölünmüşlük de maalesef oldu. Bunları yönetmek çok zor. Herkes bir hak arayışı içinde oldu. Bunları devlet olarak vermek ve kafa yormak, bunlarla ilgili çalışma yapmak zorundasınız. Bugünün iktidarı olarak biz de bunu yapıyoruz.''

Bu konuşmanın ardından parti çalışmaları için Boluya Giden Hakan Şükür'e sosyal medyada bir linç girişimi başlatıldı. Hakaret içeren pek çok sözün yer aldığı bu linç kampanyasında nefret dolu mesajlar yayınlandı.

Bugün Bolu'dan dönen Hakan Şükür açıklamayı twitter hesabından yaptı. Ben gidince ortalık karışmış, ne olduğunu bu cümlemin nasıl anlaşıldığına anlam veremiyorum diyen Şükür aşağıdaki açıklamayı yaparak ilerleyen günlerde bu konu ile ayrıntılı bir basın açıklaması yapacağını da duyurdu.

Hakan Şükür, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: "Burdur'dan döndüm baktım ki ortalık karışmış. Ne dediğimi, buradan ne anlam çıkarıldığını şaşırarak takip ediyorum. (Eğer bu topraklarda ayrımcılık adına kökenlere inerseniz o zaman ben de Arnavut'um bir bakıma aslen Türk değilim. Bu tür ayrımcılıklar olmamalı. Bu milli bütünlüğe zarar verir) mealindeki bölücülüğü reddeden açıklamamın çarpıtılarak sunulmasını esefle karşıladım. Milli formayı yıllarca şerefle üstünde taşıyan, İstiklal Marşı'nın sahalarda çalınması, Türk Bayrağı'nın göndere çekilmesi için mücadele eden ve bu toprakların bir evladı olan bana, provokatif bir yaklaşımla yapılmak istenen amacı belli yaftalama girişimini vicdansızca bir yaklaşım olarak değerlendiriyor, şiddetle kınıyorum. Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un da aslen Arnavut kökenli olduğu gerçeğini göz önünde bulundurarak milli mücadeleye bu topraklara yaptığı büyük katkıları hatırlatmak isterim. Bu düşüncelerle aziz milletimize vekil olarak hizmet etmekten şeref duyduğumu herkesin bilmesini isterim." Şükür, ayrıca konuyla ilgili yarın bir açıklama daha yapacağını sözlerine ekledi.

Sayfayı Paylaş