Hadi Bakalım Zekanızı Ölçün

Konusu 'Sohbet' forumundadır ve YaRaLi CoCuQ tarafından 15 Eylül 2007 başlatılmıştır.

1. YaRaLi CoCuQ Well-Known Member

ILGINC BIR ZEKA TESTI : BIR KAGIT KALEM ALIP ASAGIDAKI SORULARI TAM 1 DAKIKA ICINDE
    YANITLAMAYA CALISIN. HER SORUYU `BIR` KEZ OKUYUN. BITIRINCE YANITLARINIZI TOPLAYIN.

1. BAZI AYLAR 30, BAZILARI 31 CEKER; KAC AYDA 28 GUN VARDIR?

2. DOKTORUNUZ SIZE 3 HAP VERIR VE BUNLARI YARIMSAR SAAT ARAYLA ALMANIZI TAVSIYE EDERSE, ILACLARIN TAMAMINI BITIRMENIZ NE KADAR SURER?

3. GECE SAAT SEKIZDE YATIYORUM VE YATARKEN GUGUKLU SAATIMI SABAH DOKUZA KURUYORUM KAC SAAT UYURUM?

4. 30` U YARIMA BOLUP 10 EKLEDINIZ, KAC ETTI?

5. BIR CIFTCININ 17 KOYUNU VARDI. SURUDE SALGIN HASTALIK OLDU, DOKUZU AGIR HASTALANDI, DIGERLERI OLDU. CIFTCININ KAC KOYUNU VAR?

6. SADECE BIR TEK KIBRITINIZ VAR, ICINDE BIR GAZ LAMBASI, BIR GAZ SOBASI, VE BIRDE MUM BULUNAN KARANLIK VE SOGUK BIR ODAYA GIRDINIZ... ONCE HANGISINI YAKARSINIZ?

7. ADAMIN BIRI DIKDORTGEN BICIMINDE VE HER CEPHESI GUNEY MANZARALI BIR EV INSA EDIYOR. EVI KOCAMAN BIR AYI ZIYARET EDERSE BU AYI NE RENK OLUR?

8. 3 ELMA VARDI IKISINI ALDIM. KAC ELMAM VAR?

9. MUSA GEMISINE HER HAYVANDAN KACAR ADET ALDI?

10. CHICAGO` DAN HAREKET EDEN 43 YOLCULU BIR OTOBUS KULLANIYORSUNUZ. PITTSBURGH` DA 7 YOLCU BINIP, 5 YOLCU INDI. CLEVELAND` DA 8 YOLCU INDI, 6 YOLCU TUVALETE GIDIP GELDI VE 4 YENI YOLCU BINDI. 20 SAAT SONRA PHILADELPHIA` YA VARDIGINIZDA SOFORUN ADI NEYDI?

2. esra Well-Known Member

güzel olmuşta bunların cevapları yokmu???:confused::rolleyes::eek:

3. SHaDe_19 Well-Known Member

ellerıne saglık ortak guzel
    soforun adı da UgUr :D:D

4. YaRaLi CoCuQ Well-Known Member

bunların hepsının cvp var yazarsam ne anlamı kalırki herkes dusunsun yazsın yorumları ole :D

5. Len Lopresti Member

12,1 saat,guguklu saat seni uyandırmayacaktır,70,9,kibrit,her cephesi güney manzaralı ev mi olur!(bu ne yaman çelişki),2,1,şöför de ben yada sen yada her kimse:)

6. meyve95 Well-Known Member

1. Bazi Aylar 30, Bazilari 31 Ceker; Kac Ayda 28 Gun Vardir?
    12 Ayda 28 Gün Vardir

7. meyve95 Well-Known Member

3. Gece Saat Sekizde Yatiyorum Ve Yatarken Guguklu Saatimi Sabah Dokuza Kuruyorum Kac Saat Uyurum?
    1 Saat çünkü Sabah Akşam Ayirimi Yapmaz Ki

8. meyve95 Well-Known Member

. 3 Elma Vardi Ikisini Aldim. Kac Elmam Var?
    Tabiki 2

9. seckinyd Well-Known Member

Hepsini cevaplıyorum
    1. 12 ayda 28 gün vardır.
    2. 1 saatte biter.
    3. 1 saat yatarsın.
    4. 30 u yarıma bölmek demek 2 ile çarpmak demek sonuç 70.
    5. Sıfır (0).
    6. Önce kibriti yak sonra diğerlerini yakarsın.
    7. Kutup ayısı çünkü evin bütün duvarları güneye bakıyorsa güney kutbunda yaşıyordur.
    8. 2 elmam var.
    9. Hiç çünkü gemisine alan Musa değil Nuh’tur.
    10. Şoförün adı Seçkin.

10. seckinyd Well-Known Member

cevaplar dorumu çok merak ediyorum lütfeeeen yazın cevapları :D:D

11. YaRaLi CoCuQ Well-Known Member

dogrudur nerden buldun:d

12. seckinyd Well-Known Member

Valla bir yerden bulmadım sadece seneler önce birileri sormuştu ondan hatırlıyorum :D:D

Sayfayı Paylaş