Güzel asker sözleri

Konusu 'Karışık Sözler' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 27 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. GuNaHKaR Well-Known Member

20 yaşında gencecik delikanlılar şehit oImuş kime ne? Fatmagül’ün suçunu düşünmek varken şehidimin suçu kime ne? Adını şehit koysak ne fark eder?

Ah be Anadolu. Şimdi her köşen ağlayan ANA’dolu.

Asker Arkadaşı öLümüne Arkadaştır, öLüm Arkadaşı Can Arkadaşındır.

Asker Ocagı Ana Kucağı Değildir.

Asker Olmak Okadar Gurur Ve Onur Verici Bir Duygudurki Vatanı Korumak Her Gencin Elinde OLmayan Bir Anahtardır.

Askerde Ya Adam Olursun Yada Kuzu Olursun

Askerim Canım benim Türk miLletinin Kalbi Sensin

Askerler vurulunca DeğiL UnutuLunca öLürler.

Askerlikten korkuyorsan 30.000 tl vermek yerine 10.000 tl ver cinsiyetini değiştir, 20.000 tl cebinde kaIsın, nasıIsa her türIü adam değiIsin.

Aşkın Şarabından Bilmeden Ictim, sevda Yolundan Bilmeden Geçtim, aşkın Bir Alevmiş Yar Yar, bir Ateş Parçası, bilmeden Gönlümü Ateşe Verdim

Aşkim Yatağın, Sevgim Yorganın, Yüreğim Yastığın Olsun, Asker Ocağında Rahat Uyu Bitanem.

Babam biIe oIsa karşımda duran, önce vatan sonra vatan!

BayrakIarı bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğruna öIen varsa vatandır!

Bir elimde silah, birinde Kuran. Geldi diyorlar bak şehitlik sıran!

Bir Ulusun Kuvvetini Belirleyen En çnemli faktör Askeri Kuvvetidir.

Biz korkak değiliz ki saklanalım, biz çakal değiliz ki kaçalım, biz kahpe değiliz ki sırtından vuralım. Biz TÜRK’üz Kardeşim.

Bizim dirimiz ASKER, öIümüz ŞEHİT’tir. Sizin diriniz KALLEŞ, öIünüz LEŞ’tir..

Boşuna dememişler SATAN SAĞ OLDUKÇA VATAN SAĞ OLMAZ diye. Bitmeyecek değiI mi? Hiç sonu gelmeyecek! Yeter artık bu vatan şehit vermek istemiyor!

Bu ülke Seninle Gurur Duyuyor. Vatani Görevinde Başarılar. Adam Olmak Adına Son Şansını Da Iyi Değerlendirmeni Dilerim.

Bu Vatan’ın ekmeğini yediğimiz gibi, uğruna kurşun yemesini de biIiriz!

Bu vatanın ekmeğini yiyip ihanet edenIer, elbet bir gün ekmek yedikleri yerden kurşunda yerler.

Bugün İlk Günüm Sensiz Alışmak Kolay Değil Böyle Bir Anda Ayrıldıgımıza Inanmış Değilim Daha

Dağlarda yaşar gerekirse Vatan için Ey Şanlı Askerim Sen Birtanesin!

Dağların Aslanları geceniz Gündüz Gibi Olsun Dualarım Sizinle Askerim

Dağların tepesine, eşkiyanın alnına, kızların kalbine ölümsüz Mehmetçik yazacağım.

Dün gece derin bir uykuya daldım, çok güzel bi rüyayla sabah uyandım. Sen ise vatan derdindeymişsin MEHMEDİM şehit oImuşsun çok utandım..

Eğer vatan zenginin gezdiği, fakirin yattığı yer ise vatan sağ oImasın.

Eğitimde Ter Dökmeyen Savaşta Kan Döker.

Ey şehid oğIu şehid, isteme benden makber, Sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber.

Gece Nöbetinde Askerim Vatanı Korur Askerim Bize Bulaşan Düşmanları Nöbette Avlar Askerim.

Gece Nöbetlerinde Beni Aklına Getirmemeye Çalış. Uyurken Üstlerine Yakalanmani Istemem.

Geceleri Nöbet Tutarsın Vatan için Sabahları Eğitim Yaparsın ulus için Ey Askerim Vatanım benim.

Gene hangi dua’yı okudun anne. Vurulduğum yerde güneş açtı. Yine mi ağlıyorsun anne? Cennetime yağmur yağdı.

Git evladım yıllarca ben oğulsuz kalayım. Şu yaralı bağrıma kara taşlar çalayım. Hadi yavrum hadi git ya gazi ol ya şehit

Her Askerin uLaşmak istediği O Mertebede Rahat uyu Askerim

Her boka bir gecede yasa çıkaran akp bırak 4+4’ü, türbanı, imam hatibi sen şehitIerine bak ve bu gecede bir yasa çıkar ve o köpekIeri mecIisten çıkar.

Herkes gönlünü ferah tutsun, bir kurtuluş savaşı daha kaldırır bu ülke.

İlk Başlarda Kaç Gün Kaldı Yerine Kaç Gün Geçti Diye Sayarsan Senin Icin Daha Kolay Olacaktir. Gel Teskere Gel. Gönlümüz Seninle

Kaç çocuk yapmak lazım şimdi? Kaçı erkek kaçı kız olsun? Kızların kaçı tecavüze uğrasın sussun? Erkeklerin kaçı şehit oIsunda vatan sağ oIsun?

Kan dökmeyi seven bir millet değiliz, ancak söz konusu vatan ise dünyanın şah damarını keseriz.

Koltuğa yan gelip yatanlara ceset! Vatan uğrunda can verip yatanIara şehit denir!

Kurşun oruç bozmaz şehidim. Sen bugün ALLAH katında iftara davetlisin!

Mehtap Gibi Kızım Olacağına, Şafak Gibi Oğlum Olsun.

Merhaba Ben Bahriyeliyim Liman Liman Gezerim, Aklıma Eser Kız Tavlarım Aklıma Eser Gemi Temizlerim.

Nasıl öldü dedim nasıl ben ona, Mehmetler ölmez, Şehitler ölmez. Öldü denilmezmiş şehit olana Mehmetler ölmez, Şehitler ölmez.

Nasılsın diye sorma, üIkem gibiyim işte, bir yanım kan, bir yanım gözyaşı.

Ne Hitler Verdik Ne Savaşlar Geçirdik Türkiye Cumhuriyetine Canım fena Türk Askeri Sen Çok Yaşa.

Ne Şehitler Verdik Vatan Uğruna Bizde Bitmez Mehmetçik Bu Vatan uğruna

O Guzel Askerlik Anilarini Anlatacagin Gunleri Sabirsizlikla Bekliyorum! Sen Yeter Ki Cabuk Gel, Ben Dinlemeye Raziyim

Sahipsiz vatanın batması haktır sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır.

Savaşı zenginler çıkarır, yoksullar ölür. Jean Paul Sartre

Sen Askerdeyken Buralari Bize Emanet.

Sen sosyete oğlusun, incitme yazıktır ananı. Ver 30 bini, fakir kurtarsın vatanı.

Sen Vurmuşsun Yüregime Mauzer Vız Gelir Bedenime

Senin kanınla yoğruldu bu kutsal topraklar senin kanınla yeşerdi nefes aldığımız bu ağaçIar gözün arkada kalmasın, ey şehidim!

Senin Sayemde uyuruz huzurla Mehmedim Canım benim

Senin Sayende Mutluyuz Yuvamızda Senin Sayende hayatımızı Geçiyoruz Bu Vatanda Askerim

Sesini Dünya Duysun Ey Askerim Türk miLLeti Durmaz Daima iLeri

Siz hiç villadan çikan şehit cenazesi gördünüzmü? Ben görmedim.

Sizin dediğiniz ”Vatan” dağda başlayıp çöpIükte biter. Bizim biIdiğimiz ”Vatan” yürekte başIayıp ”ŞEHADETLE” biter!

Spora Gidememekten Yakınıyordun Ya. Iste Spor Senin Ayağına Geldi. Iyi Değerlendir.

Şafak Bitince Eve Dönüşünü beklerim Askerim

Şafak Değil Sensizlik Beni Acıtan! Seni çok Özledim Birtanem

Şafak Sayar gelin Evde Asker Eşini hayal Eder Nöbetinde Biter Bu Hasret Dayan Askerim Bu Vatan Senin Eserin

Şahsınıza fenalık eden bir düşmanı affediniz. Lakin vatanınıza, miIIetinize fenaIık eden bir kimseyi asIa affetmeyiniz. [Hz. AIi (r.a.)]

Şehidin anası çekmesin acı derdi varsa bulunmalı. İlacı Şehidin anası oIur baş tacı şehit anasına evlat oImaIı.

Şehit mi düştü asker? Cennet koktu da her yer.

Türk bayrağı o kadar asildir ki Amerikan bayrakIı şortlar gibi kimsenin götünde göremezsiniz.

Türkçede her kelime yazıldığı gibi okunur; biri hariç, PKK Diye Yazılır ”OROSPU ÇOCUĞU” diye okunur.

Vatan için geldim Senin için öLeceğim Gülüm

Vatan için ölmekse kaderim, böyle kaderin ellerinden öperim. (Mehmet Akif Ersoy)

Vatan için yaşayıp öldünüz; siz toprağa değil, kalplere gömüldünüz.

Vatan Sana Emanet. Göster Kendini.

Vatan ßize Kızlar Size Emanet

Vatanı BeklerSin gecenin Koynunda Senin Sayende uyuyruz Yatağımızda Huzurlar Askerim Canım Benim!

Vatanımız için şehit olmuş askerim. Milletçe ağlıyoruz acımız çok derin. Bitmeli bu terör içimiz olmalı serin. Şehitler ölmez vatan böIünmez.

Yetmiş milyon gül dalı. Bu yurt Türk’ün öz malı, yine Türk’ün kalmalı, diyen yiğit dilleriyiz.

Sayfayı Paylaş