Güzel Anlamlı Sözler Hayatla İlgili

Konusu 'Diğer Mesajlar' forumundadır ve Seçkin tarafından 27 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. Seçkin Well-Known Member

Hayat üç günden ibarettir; dün, bugün, yarın

Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz.

Cimriler çok iyi insanlardır, ölmelerini isteyenler için servet toplarlar.(Leszaynski)

Çalıştırdığımız insanlara iyi davrandığımızda, onların da müşteriye iyi davrandıklarını öğrendim.

Dolaşan bir gölgedir hayat.

Emek olmadan yemek olmayacağını düşündüm ve buna inandım. Sonra bir baktım ki; emeksizde yemek oluyormuş bunu da öğrendim.

En çok pişman olduğum şey; pişman olacağım diye yapamadıklarım ve dokunamadıklarımdır.(William SHAKESPEARE)

Gerçek başarı başarısız olma korkusunu yenmektir.

Haklıysak kimse hatırlamaz; haksızsak kimse unutmaz.

Hayat bir masala benzer Uzunluğu değil, iyi olup olmadığı önemlidir.

Hayat bir tiyatro gibidir, en kötü insanlar en iyi yerde otururlar.

Hayat Göz Açıp Kapayana Kadar Geçer...

Hayat kendiliğinden ne iyi, ne kötüdür; Ona iyiliği kötülüğü katan sizsiniz.

Hayat mücadeleden ibarettir. Bundan dolayı hayatta yalnız iki şey vardır, galip olmak, mağlup olmamak.

Hayat Yaşayabildiğin Sürece Yaşanmıştır.

Hayat yaşla değil, yaşamakla anlaşılır.

Hayat, bir oyuna benzer; istediğimiz kartları elde etmek elimizde değildir, ama oynamak elimizdedir.

Hayat, duygulananlar için bir trajedi, düşünenler için bir komedidir.

Hayat, iki dipsiz karanlık ortasında bir kibrit alevidir.

Hayat, insana bağışlanmış değil, ödünç verilmiştir.

Hayat, uzun bir insanlık dersidir.

Hayat, zafer değil, savaştır.

Hayatın değeri uzun yaşanmasında değil, iyi yaşanmasındadır.

Hayatın gayesi çalışmaktır; aksi takdirde gaye diye bir şey yoktur.

Hayatın her anı bir karar zamanıdır.

Hayatta her zaman bir son tren olduğunu düşündüm fakat; yıllar içerisinde bu son trenin hiç gelmediğini öğrendim.

Hayatta rövanş yoktur.

Her beşik, içindekine sorar: “Nereden?” ve her kefende içindekine sorar : “Nereye?”

İnsanlar gelmeleriyle yalnızlıklarını dağıtanları severler. Gitmeleriyle kendilerini yalnız bırakanlara aşık olurlar.

Kiminle evleneceğim kararının, hayatta verilen en önemli karar olduğunu öğrendim.

Silgi kullanmadan resim çizme sanatına hayat denilmektedir.

Şerefle bitirilmesi gereken en ağır vazife, hayattır.

Sayfayı Paylaş