Gül ALLAH der Bülbül ALLAH der ...

Konusu 'Dini Sohbet' forumundadır ve abdulkadir tarafından 17 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

1. abdulkadir Well-Known Member

ÜFTADE HZ. (ks) bir gün talebelerine buyuruyor ki :

Bu gün her biriniz bana tepelerden bir tutam çiçek getirsin der

Talebeler söyleneni emir terakki edip sevinçle tepelere koşarlar ve hepsi de ŞEYHİME en güzel çiçekleri ben götüreceğim diye büyük gayret gösterirler. Bir zaman sonra talebeler ellerinde hepsi biribirinden güzel çiçeklerle huzura gelip çiçekleri takdim ederler..

O zaman molla olan AZİZ MAHMUT HÜDAYİ HZ. de talebelerle çiçek toplamaya gitmiştir ve oda huzura elinde solmuş bir gül ile çıkar

ÜFTADE HZ. Mollasına soruyor evladım bu ne haldir bak diger kardeşlerin hepsi birbirinden güzel olan renga renk çiçeklerle geldiler. Sen neden solmuş bir tane gül ile geldin yoksa bize bunu mu layık görüyorsun?..

Molla AZİZ MAHMUT HÜDAYİ HZ. cevaben diyor ki :

Estağfurullah Hocam bende size en güzel çiçekleri getirecektim ama hangi gülün yanına vardıysam üstünde bir tane bülbül vardı ve gördüm ki gülde ALLAH diyor bülbül de ALLAH diyor sanki biribirleriyle yarışırcasına ALLAH (cc) zikrediyorlardı o gülleri koparmaya kıyamadım ve yolda gelirken dalından koparılmış solmuş bu gülü buldum ve onunla geldim diyor, Mollasının bu hali ÜFTADE HZ. nin çok hoşuna gider ve kendisine dua eder...

Sayfayı Paylaş