Gpedit.msc'nin Yaptığı işi Başka Hangi Yollarla Yapabiliriz?

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 26 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. BaRıŞ Well-Known Member

Selam arkadaşlar, Bilgisayarımdaki 'win32 sality' virüsü için çözüm ararken. gpedit.msc kullanmayı öğrendim. Derken Görev yöneticimi yeniden görebilme umuduyla daldım içeri. Kullanıcı Yapılandırması/ Yönetim Şablonları/System/ Run only allowed windows applications (sadece izin verilen windows uygulamalarını çalıştır) bölümünde istenilen programlar listesini sıralıyordum ki; henüz gpedit.msc 'yi de bunlara dahil edemeden virus bilgisayarımı kapattı.
    Dolayısıyla bir daha gpedit.msc'yi çalıştırma şansım olmadı.

Şimdi, acaba bu gpedit ile yaptığım değişikleri, regedit'te falan başka bir yolla yaparak, bu listeye gpedit.msc'yi de ekleme şansım var mıdır?
    Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar...

2. CAN Well-Known Member

öncelikle sistemini etkili bir virüs tarayıcı ile taratmanı öneririm.yoksa tüm çabaların virüs etkin olduğu için boşa çıkacaktır.HijackThis servis manager uygulamalarında çok etkilidir.aratırsan bir çok yerde bulursun.

C/ sürücü windows system 32 klasörü içinde gpedit klasörünü bulup üzerine tıkla açılması lazım açılınca gerekli işlemini yaparsın.

eğerki ordaki de açılmıyorsa bu dosyayı indirip system 32 içine atıp açmayı dene umarım işini görür.tabiki virüs taraması yaptıktan sonra.

Sayfayı Paylaş