Google Nexus S Ana Konu ve Kullanıcı Yorumları

Konusu 'Samsung' forumundadır ve OrKuN tarafından 25 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. OrKuN Well-Known Member

Google Nesus S
    TASARIM
    Öncelikle telefonun tüm kasası plastikten yapılmış. Arka kapak çok dandik her an kırılacakmış ya da çatlayacakmış izlenimini veriyor. Alet 129 gram ve oldukça hafif ama dediğim gibi elinizden düştüğü anda kesinlikle bu telefonun bir tarafı çatlar. En uyuz olduğum noktalardan biri de kulaklık girişinin kasanın altına yerleştirilmiş olması. Bunun haricinde telefonun sağ tarafında power tuşu(ilk defa üst kısmında tuş olmayan telefon görüyorum) var aynı zamanda bu tuş telefon açıkken tek kez basıldığı zaman ekran kilidi işlevini görüyor. Telefonun sol tarafında ise ses açma kapama tuşları var. Bu tuşlar haricinde basılacak başka bir tuş yok..Deklanşör görevi gören bir tuşun olmaması da ayrı bir sıkntı tabii. Arka kapakta galaxy s te olmayan led flash ve 5mp lik kamerasının obektifi ile hoparlör çıkışı var.

EKRAN
    Geldik en can alıcı noktaya. Super amoled 4 inçlik mükemmel ötesi bir ekran ayrıca hafif kıvrımı sayesinde yüze süper oturuyor. 480X800 çözünürlüğü de mükemmel. Kısacası ekran görüntüsü iphone4 e göre çok daha güzel. Lafı uzatmayayım Galaxy S ile aynı fakat kıvrımlı bir ekran olduğu için gorilla glass kullanılmamış. Parmak izi bırakmayan özel bir ekran. Resimlerdeki parmak izleri ekrana koruyucu yapıştırdığım için gözüküyor. Ekranın alt tarafında android in 4 temel tuşu var. Bunlar da dokumatik. Ekranın ön ve üst tarafında da 3g görüşmeleri için vga kamerası mevcut.

KAMERA
    Gelelim kameraya. Kamerası kesinlikle iphone 4 gibi güzel değil..İşinizi rahatlıkla görebilecek bir kamera ama iphone4 ile çekilen 10 resimden 9 u başarılı ise bunda 10 resimden 7 tanesi başarılı. Haraketli resimler için bir ayarları var ama ben hala çözemedim.

YAZILIM
    Cihazda şu an piyasada hiçbir cihazda olmayan Android in 2.3.1 sürümü var. Hatta aldığımda 2.3 tü ve 1.59 mb bir güncelleme ile 2.3.1 oldu..Alet çok hızlı iphone4 kadar hızlı diyebilirim. Ekranında da lag falan yok menüler ve applikasyonlar arası geçiş mükemmel. O konuda hiçbir sıkıntım yok açıkçası. Andorid market app store kadar gelişmiş değil lafı bile olmaz ama bu telefon Google telefonu. Yazdığım bütün kişiler anında mailim ile güncelleşiyor. Rehberimde kim varsa anında google hesabımda da var. Mailler anında düşüyor aynı sms gibi. Acaip güzel applikasyonlar var mesela Googgles diye bir aplikasyon var. Misal Galata Kulesinin resmini çekiyorsun,anında resmi tarıyor ve sana bilgi veriyor google aracılığı ile. Şaştım kaldım. Mesela bende semboller ve işaretler bilimleri için bir kitap var. Kitapta en az 1000 sembol ve bir o kadar resim var. Ben en az 20 resim çektim ve 20 sinde de sembolün neyin simgesi olduğunu vs vs bir sürü bilgilere ulaştım. Yani siz sadece resim çekin o resim veya benzeri google da varsa tamam. Bir kızın resmini çek mesela,kızın internette resmi varsa sana o kız hakkında bilgi anında geliyor.

İNTERNET
    Nexus Sİşte burda İphone4 e diz çöktürüyor..Flash desteği ve Google ile inanılmaz hızlı bir browser..Sanki evimdeki desktoptayım gibi..Nerdeyse bu incelemeyi telefonda bile yapabilirdim..O kadar iyi yani interneti..10 numara..

ŞARJ
    1500 mah lık pili var ama uyuz oldum çünkü application killer diye bir program kurmazsanız arka planda sürekli bir sürü applikasyon çalışıyor..Bu 1 günde pilinizi bitirebilir benim başıma geldi..Eğer application killer programı yoksa yandınız..3g açıksa rahat 2 gün 3g siz 3 gün dayanıyor cihaz..Pil konusunda ilerleyen zamanda daha da iyi olacak daha alalı 5 gün oldu..

SON SÖZ
    İphone ların ün herkesin eline düştüğü günümüzde biraz farklı olmak için mükemmel bir seçim..Sizi kesinlikle üzmeyecek bir telefon..Ben İphone 4 ü eşime verdim ve bunu kullanıyorum..Son derece memnunum..Radyosu yok ama olsun,iphone de de yoktu..Telefonu istediğiniz gibi kişiselleştirebiliyorsunuz. iPhone gibi uygulamaya bağlı bir sistemde değilsiniz. Eğer herkesten biraz farkım olsun diyorsız Nexus S mükemmel bir tercih..

Sakın HTC lerle kıyaslama yapmayın alet çok daha hızlı ve akıcı. Arkadaşımda HDH var ve iki alet arasında çok fark var. Tabii HDH 2.2 destekliyor belki ondan ama telefonun tipi de tasarımı da çok hoş HDH gibi kaba değil..

[​IMG][​IMG]

Sayfayı Paylaş