Gigabyte Marka Anakartlara Bios Update Nasıl Yapılır [ Resimli Anlatım ]

Konusu 'Donanım' forumundadır ve EmRe tarafından 28 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

GENEL BİLGİ :
    Diğer sitelerde bios update bir canavar gibi gösteriliyor.Oysaki bios güncelleme günümüzde gayet basittir.Heleki gigabyte anakartlarda 10 saniye sürmez.
    Dual biosa sahip anakartlarda ise anakart veya başka bir parcaya zarar gelmesi olasılığı sıfıra yakındır.
    Dual biosa sahip değilseniz 10 saniye içinde elektrik gitmemesi için dua edebilirsiniz.

ve başlayalım.

Öncelikle everest ultimate programını yükleyip anakart modelimizi öğreniyoruz.

Anakart modelimizi öğrendikten sonra iş gigabyteın sitesinden son sürüm biosa indirmeye kaldı
    gigabyteın sitesinden bios bölümüne geliyoruz

Anakart modelimizi seçiyoruz.Seçtikten sonra anakartla ilgili tüm bilgiler otomatik olarak yönlendirilecek sayfada vardır.

Ve anakartımızla ilgil tüm bilgilere ulaştık sağda biosa tıklıyoruz

Gördüğümüzz gibi benim anakartımın son sürüm biosu en üstte görünen F9 BİOS tur.Soldaki indir linkine tıklayıp gerekli dosyaları bilgisyarımıza indiriyoruz.

Şimdi tüm herşeyi sizin yerinize yapacak program..

http://www.gigabyte.com/support-down...lity.aspx?cg=2

Şu adrese girip alt sayfalardaki @BIOS programını indiriyoruz.( Bulamazsanız Ctrl f yapın daha rahat bulursunuz)

Yanındaki ülkelerden birine tıklayıp programı indirip (Ben genelde Europe den indiririm)

Programı indirip kurduktan sonra açıyoruz.

İşte giriş ekranı.Sağda UPDATE BİOS FROM FİLE sekmesine tıklıyoruz..Yukardaki resimdede gösterdiğim bize lazım olan 785GMTD2.F9 Dosyasını seçiyoruz

2. bluehotel New Member

bitti mi bu kadar mı ?

Sayfayı Paylaş