Giderken Hoşçakal Deme Bana

Konusu 'Karışık Şiirler' forumundadır ve EjjeNNa tarafından 8 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. EjjeNNa Administrator

Giderken hoşça kal deme bana, duyurmadan yaşa gitmelerini. Duyacak olursam eğer, durduramazsın kirpiklerimde çıldıracak olan ağlamalı sızıları. Önüne geçilmez bir sarsıntıya sürüklersin gecelerimi. Uyuyayım diye, geçmişi yaralı boynumu yasladığımda yastığıma, nereden geldiğini anlamadığım, ellerimle yoklasam bulamayacağım iğneli sancılar saplanır zihnime. Uyku bozan oyunlar uğrar yatağımdan yana, sağdan sola iter durur bedenimi.

Giderken hoşça kal deme bana. Madem kör bir vicdan kesiliyor yüreğin, attığın adımları durdurmayı beceremiyorsun, sessizlik içir biraz diline. Büyük gidiyorsun çünkü. En dehşetlisini kazıyorsun içime gitmelerin. Kimse bu kadar ağır gidememişti. Dilinde ihtişamlı susuşlar taşıyan bir adam ol, sessiz çekil git şehrimden. Küçük bir vedayı dahi hak ettirmeden.

Giderken hoşça kal deme bana. Bak, yalvarır oldum sevgilim. Geride bıraktığın ömür ile hoşça yaşanabilir mi sanıyorsun ? Gerinde kalmamın hoş bir yanını mı aratıyorsun insaf yoksunu hallerinle. Bir de utanmadan veda sahneleri kurguluyorsun, noktasına varılmış, nice virgüllerle kurtulamamış cümlemiz için.

Biz� Biz susturmuştuk içimizdeki işe yaramaz şairleri. Adımızı unuturduk koyu gün batımlarında. Nefesinden tanırdım seni bir düş yolu uzaktan, bakmalarının muntazam iç kamaştırıcılığından. Biz�Biz susturulduk, kıvrımlarına ihanet kaçmış bir aşk tarafından,
    Ölüme uyutulduk. Ölümde unutulduk.

Mecburi bir ayrılık yaşayacaksa topraktan şehrim, denizimin suyu incinecekse illa, içim hep bir sonbahar burukluğunda kalacaksa da, giderken hoşça kal deme bana !

Yağmur damlalarındaki intiharımsı bulutları düşürmeden yüreğime,
    Aynaya yansıyan acizliğime küstürmeden beni,
    Üstüme kan kusturmadan,
    Kıvrımlarını usulca akıtarak
    Git içimden
    Hoşça kal dahi demeden
    Git
    Alabildiğine sessiz,
    Olabildiğine ölümsüz,
    İçine buluttan kıymıklar kaçmış, ömrü uzun buğular sıkışmış gözlerimden.
    Git!

Sayfayı Paylaş